French flag English spanish flag

40. rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny

w dniu środa, 01 maj 2019.

2 czerwca 2019 r. obchodzimy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. papieża Jana Pawła II do Ojczyzny, która rozpoczęła się historyczną Mszą św. na placu Zwycięstwa w Warszawie. Homilię, którą wygłosił Papież tego dnia kończyły słowa na zawsze wpisane w historię Polski i świata: „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! Amen”.

Biały Dom opublikował w niedzielę 2 czerwca 2019 r. przesłanie prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Oto treść tego dokumentu.

Dzisiaj obchodzimy 40. rocznicę historycznej Mszy św. Jana Pawła II 2 czerwca 1979 roku w Warszawie otwierającej dziewięciodniową pielgrzymkę do Polski, która zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę narodu polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej.

W homilii sprzed czterdziestu lat św. papież Jan Paweł II przekazał potężne przesłanie nadziei tłumowi zgromadzonemu w Warszawie, całej Polsce, a także światu. Jego słowa przeciwstawiały się represyjnym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy. Zasiał on odwagę w sercach milionów mężczyzn i kobiet, aby dążyli do lepszego, bardziej wolnego życia.

Dziś obchodzimy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do tego, aby zapewnić, że wolność zawsze zwycięża. Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy pozostają zjednoczeni (w walce) przeciwko okowom komunizmu - jako latarnia wolności i dobrobytu na całym świecie.

Melania przyłącza się do mnie, wspominając św. papieża Jana Pawła II, którego wzruszające przemówienie poruszyło duszę narodu polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego odwoływaniem się do niezmierzonego Bożego miłosierdzia, siły i chwały.

Donald Trump

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com