French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Co należy naprawić?

Napisał Louis Even w dniu środa, 01 styczeń 2020.

Co powinniśmy naprawić, jeśli jakaś maszyna nie działa : część, która działa poprawnie czy część wadliwą ? Trzeba naprawić to, co nie działa, oczywiście !

Pytamy więc, co nie działa poprawnie w obecnym systemie ekonomicznym ? Czy w naszym kraju istnieje problem produkcji ? Nie, tak szybko jak kupujemy towary, są one uzupełniane na półkach sklepowych.

W czasie kryzysu w latach 30. XX wieku produkcja była dobrze zorganizowana, a towarów nigdy nie brakowało. Nie dotyczyło to jednak pieniędzy. Ich podaż nie odpowiadała produkcji ; brakowało pieniędzy w stosunku do produkcji. W 1939 r., kiedy wybuchła II wojna światowa, ilość pieniędzy w obiegu wzrosła. Nigdy nie brakuje uważamy, że produkty istnieją, podobnie jak potrzeby ludzi. Brakuje tylko pieniędzy. Żeby nowo emitowane pieniądze służyły do zakupu produktów, które znajdują się na sklepowych półkach, muszą one dotrzeć do konsumen- tów i gospodarstw domowych. Nowe pieniądze muszą być więc przekazywane bezpośrednio konsumentom.

Dlaczego wszystkie partie polityczne sa zadowolone z obecnego systemu monetarnego ? Czy to dlatego, ze maja zobowiazania wobec wladzy pieniadza ? A moze dlatego, ze jest latwiej wodzic ludzi za nos, kiedy ich kieszenie sa puste ?

Pielgrzymi św. Michała nie chcą mieć nic wspólnego z żadną partią polityczną, czy dawno założoną, czy nową. Chcemy, żeby ludzie byli wolni. Właśnie dlatego chcemy, żeby pieniądze były tak obfite jak produkcja krajowa i żeby każda rodzina miała gwarantowany dochód ; tak gwarantowany jak istnienie produkcji.

Kredytowcy Społeczni nie szukają komplikacji. Za uwazamy, ze produkty istnieja, podobnie jak potrzeby ludzi. Brakuje tylko pieniedzy. Zeby nowo emitowane pieniadze sluzyly do zakupu produktów, które znajduja sie na sklepowych pólkach, musza one dotrzec do konsumentów i gospodarstw domowych. Nowe pieniadze musza byc wiec przekazywane bezposrednio konsumentom.

Dlatego Kredyt Społeczny proponuje dostarczenie bezwarunkowej dywidendy każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku. Dywidenda Narodowa składałaby się z extra pieniędzy w dodatku do zarobionych pensji i wynagrodzeń. Jest wystarczająco dużo towarów dla wszystkich, które tylko czekają na konsumentów z pieniędzmi na ich zakup.

Instytut Louisa Evena, który publikuje czasopismo MICHAEL, nie jest stowarzyszeniem politycznym, które chce przynosić korzyści tylko niewielu [przyjaciołom partii], ale chce pomóc wszystkim. Nie boimy się przyznawania wszystkim dywidendy Kredytu Społecznego i reprezentujemy każdego obywatela bez wyjątku.

Nie oznacza to, ze wszyscy beda mieli wyrównany majatek. Ci, którzy zarabiaja wiecej, nadal beda mieli wiecej pieniedzy.

Dywidenda, czesc sily nabywczej oparta na postepie, jest uprawnieniem dla kazdej osoby, poniewaz owoce postepu naleza.

Do wszystkich. Najbiedniejsza osoba w naszym kraju ma równa wlasnosc lasów, wodospadów, organizacji społecznej oraz naukowego i kulturowego dziedzictwa naszego narodu, jak premier rządu lub najbogatszy człowiek w kraju. Każdy ma równe prawo do dywidendy z tytułu wspólnego kapitału, gdy ten kapitał wspólny jest produktywny.

Tego właśnie domaga się Kredyt Społeczny i tego oczekują ci, których serca i umysły nie są zamknięte przez uprzedzenia lub egoizm.

Jeśli urzędnik państwowy zarabia 10 000 $ miesięcznie, a dywidenda wynosi 800 $ na miesiąc, urzędnik otrzyma 10 800 $ miesięcznie. Noworodek z biednej rodziny otrzyma 800 $ miesięcznie w formie dywidendy.

Na tym właśnie polega Kredyt Społeczny ; dba o biednych. To właśnie inspiruje szlachetnych ludzi, aby zakończyć skandal ubóstwa, czyniąc to rozwiązanie znanym, nawet jeśli boli to władców pieniądza i ich lokajów w izbach parlamentu.

W systemie Kredytu Społecznego nigdy nie byłoby żadnych problemów finansowych, niezależnie od tego, czy pociągałoby to za sobą zapewnienie dużym rodzinom kosztów utrzymania, budowy lub naprawy dróg czy finansowania opieki zdrowotnej i edukacji. Założeniem jest, że wszystko, co jest fizycznie możliwe, byłoby finansowo możliwe. Jeśli coś jest fizycznie niemożliwe, nawet się tego nie próbuje. Ale kiedy coś jest fizycznie możliwe i pożądane przez społeczeństwo, to zwykłą głupotą jest, żeby się bez tego obejść, ponieważ jest to „finansowo niemożliwe”. Jest to sztuczna przeszkoda i nonsensem jest to, że ludzie głodują w stuleciu obfitości. Nawet w krajach trzeciego świata nie brakuje produktów w skle- pach ; tak jak w krajach rozwiniętych, zawsze jest to problem pieniędzy.

O autorze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com