French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Czym jest Wielki Reset?

Napisał Alain Pilote w dniu sobota, 01 październik 2022.

We wcześniejszych numerach MICHAELA pisaliśmy o Światowym Forum Ekonomicznym Klausa Shwaba i Wielkim Resecie. W numerze maj-lipiec 2021 r. opublikowaliśmy artykuł pt. „Wielki reset, rzeczywistość czy konspiracja?".

3 czerwca 2020 r. Klaus Schwab, założyciel i prezes wykonawczy WEF, organizacji, która co roku gromadzi w Davos w Szwajcarii, przywódców politycznych i finansowych planety, ogłosił, że tematem forum w 2021 roku będzie „Wielki reset". Jest to plan przekształcenia światowej ekonomii od początku do końca, eliminując zarówno klasę średnią jak i własność prywatną, co zaowocuje komunizmem na skalę światową.

 Światowi przywódcy byli entuzjastycznymi zwolennikami tego projektu, a media głównego nurtu pieją z zachwytu na temat Wielkiego Resetu, twierdząc, że będzie to korzystne dla ludzkości poprzez zmniejszenie konsumpcji, zanieczyszczenia oraz emisji dwutlenku węgla. Jednakże, ci sami światowi przywódcy i media ignorują ciemniejsze aspekty Wielkiego Resetu. Czy reset jest makiawelicznym projektem stworzonym z myślą o korzyściach finansowych elity tego świata? Czy krytyków należy odrzucić jako teoretyków spisku?

Nazwanie przez Schwaba swojego projektu Wielkim Resetem jest mylące, jakby wszystko miało być takim, jakim było przedtem. Czy będzie to jak wciśnięcie klawisza „reset" na urządzeniu, aby przywrócić go do pierwotnego stanu? Wręcz przeciwnie, powrót do normalności, do stanu rzeczy przed Covid-19, nie jest w ogóle celem Schwaba. Mówi nam, że nic nie będzie znowu takie samo; że najpierw gospodarka musi się załamać (co właśnie się dzieje z rozszerzonymi lockdownami). Powinniśmy raczej nazwać jego projekt Wielką Rewolucją.

Socjalizm i komunizm są skazane na porażkę. Doświadczenie Związku Sowieckiego w ostatnim stuleciu to dowód tego. Niemniej, to wyobraża sobie Klaus Schwab, stwierdzając, że za dziesięć lat „nie będziesz nic posiadać. I będziesz szczęśliwy!".

Według Schwaba wszystkie prywatne firmy znikną, ludzie otrzymają pieniądze od rządu (w postaci cyfrowej waluty, ponieważ papierowe pieniądze zostaną wyeliminowane), ale bez wolności posiadania czegokolwiek, w tym biznesu. Bez żadnych innych źródeł dochodu, ludzie staną się niewolnikami państwa. Koń przywiązany do słupka, ma gwarantowany posiłek każdego dnia, jeśli  ma dobrego pana, ale nie ma żadnej wolności.

Schwab nie proponuje systemu reformy monetarnej znanego jako Kredyt Społeczny, ale „chiński kredyt społeczny", system nadzoru i kontroli, ustanowiony przez Komunistyczną Partię Chin do monitorowania i cenzurowania swoich obywateli.

Równie niepokojący i bardziej przerażający jest plan Schwaba przekształcenia Bożego stworzenia, istot ludzkich, ich integralności fizycznej, poprzez scalenie nas z komputerami i sztuczną inteligencją, chlubiąc się tym, że z neurotechnologicznymi ulepszeniami mózgu i genetycznymi modyfikacjami, możliwe będzie monitorowanie myśli wszystkich ludzi. Brzmi to jak science fiction, ale Schwab opisał ten dystopijny transhumanizm w swojej książce, Czwarta rewolucja przemysłowa, opublikowanej w 2016 roku.

Finansjera uważa, że jest jedyną grupą zdolną do rządzenia ludzkością. Stworzyli system pieniądza dłużnego w celu narzucenia swojej woli każdemu człowiekowi i kontrolują całą populację na świecie. Celem dla każdego narodu jest być w stanie kryzysu, aby kraje uwierzyły, że istnieje tylko jedna alternatywa. Ta alternatywa to utrata suwerenności, całkowita centralizacja, wspólna waluta i jeden rząd światowy. Ich najnowszym krokiem w tym długoterminowym planie jest: „Wielki Reset".

Alain Pilote

O autorze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com