French flag English spanish flag

Połączenie trzech ludzkich mózgów

w dniu piątek, 01 marzec 2019.

Neurobiolodzy z powodzeniem wykonali trójkierunkowe połączenie mózgowe umożliwiające trzem osobom dzielenie się myślami – w tym prowadzenie gry w stylu Tetrisa.

Połączenie opiera się na sprzężeniu elektroencefalografów służących do rejestrowania impulsów elektrycznych określających aktywność mózgu oraz do przezczaszkowej stymulacji magnetycznej pobudzającej neurony za pomocą pól magnetycznych.

Twórcy tego nowego systemu nazwali go BrainNet (Sieć Mózgowa) i twierdzą, że może on posłużyć do połączenia wielu różnych umysłów, nawet w sieci.

„Prezentujemy BrainNet, który jest naszym zdaniem pierwszym wieloosobowym nieinwazyjnym bezpośrednim interfejsem mózg-mózg służącym do wspólnego rozwiązywania problemów” – napisali naukowcy.

„Korzystając tylko z informacji dostarczonych przez BrainNet, odbiorcy są w stanie nauczyć się różnicować wiarygodność informacji przekazywanych do ich mózgów przez inne podmioty i wybierać bardziej wiarygodnego nadawcę” − twierdzą naukowcy. „To sprawia, że wymiana informacji za pośrednictwem BrainNet przypomina rzeczywistą komunikację społeczną, zbliżając nas do społecznej sieci mózgów”.

W zeszłym roku Elon Musk potwierdził, że zostanie dyrektorem naczelnym startupu o nazwie Neuralink Corp., którego celem jest połączenie komputerów z ludzkim mózgiem, co może ostatecznie doprowadzić do „konsensualnej telepatii”.

Na razie ta sieć jest bardzo powolna i nieco zawodna, niemniej jest zwiastunem przyszłych wydarzeń.

Źródło: ScienceAlert.com, 2 października 2018, http://tinyurl.com.yb2xdtaq

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com