French flag English spanish flag

Zwycięstwa Najświętszego Różańca

w dniu czwartek, 01 styczeń 2015.

W każdym ze Swoich ostatnich objawień na całym świecie Dziewica Maryja prosiła o odmawianie Różańca św. Na przykład za każdym razem, kiedy ukazywała się każdego 13 dnia miesiąca od maja do października 1917 r. w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Maryja Panna prosiła o odmawianie Różańca, aby położyć kres wojnom i uzyskać pokój na świecie.

Niedługo przed śmiercią, błogosławiona Hiacynta Marto, jedna z trojga wizjonerów z Fatimy, powiedziała do swojej kuzynki Łucji: „Powiedz każdemu, że Pan Jezus udziela nam wszystkim łask przez Niepokalane Serce Maryi; że wszyscy muszą przedstawić Jej swoje prośby; że Najświętsze Serce Jezusa pragnie, żeby Niepokalane Serce Maryi było czczone w tym samym czasie. Powiedz im, że wszyscy powinni prosić o pokój Niepokalane Serce Maryi, gdyż Bóg powierzył go Jej". Poniższe fakty ilustrują moc Różańca.

1213 – Zwycięstwo pod Muret – Gdy chrześcijanie walczyli z heretyckimi albigensami, św. Dominik nauczył ich modlić się na Różańcu. Modlili się przed bitwą i zwyciężyli.

1571 – Bitwa pod Lepanto – Kiedy muzułmańscy Turcy próbowali najechać chrześcijańską Europę, papież Pius V poprosił katolików o modlitwę Różańcową. Chrześcijanie odnieśli zwycięstwo.

1627 – La Rochelle, Francja – Kiedy król Ludwik XIII poszedł na wojnę z Hugenotami, poprosił swoich poddanych, aby modlili się na Różańcu. Nawet żołnierze codziennie modlili się głośno razem w określonych godzinach. Armia królewska zwyciężyła.

1683 – Bitwa pod Wiedniem – Mały garnizon wiedeński dowodzony przez rannego generała, rozpaczliwie walczył z 300000 tureckich najeźdźców, oblegających miasto. Kiedy żołnierze maszerowali, odmawiali Różaniec. Dzięki odsieczy pod dowództwem Jana III Sobieskiego Turcy zostali pokonani.

1716 – Bitwa pod Petrovaradinem, Węgry – Nawet po porażce pod Wiedniem Turcy nadal prowokowali Europę i po raz kolejny ludzie modlili się na Różańcu. Książę Eugeniusz Sabaudzki prowadził chrześcijańskie armie do zwycięstwa nad muzułmańskimi Turkami.

1815 – Bitwa pod Nowym Orleanem, Ameryka – W czasie wojny brytyjsko-amerykańskiej Andrew Jackson prowadził małą armię do zwycięstwa, mimo że Brytyjczycy znacznie przewyższali ją liczebnie. Choć Jackson nie był katolikiem, przypisywał to zwycięstwo zakonnicom i ludziom, którzy modlili się na Różańcu.

1945 – Hiroszima, Japonia – Ksiądz i siedem innych osób modliło się na Różańcu. Przeżyli oni wybuch bomby atomowej, która została zrzucona na miasto, mimo że mieszkali w pobliżu miejsca wybuchu.

1955 – Austria – W obliczu zagrożenia przejęciem kraju przez komunistów, Austriacy odmawiali Różaniec, aby pokonać to, co wydawało się nieuniknione. Wtedy bez żadnej oczywistej przyczyny komuniści się wycofali.

1964 – Brazylia – Kobiety w Brazylii ze swoimi Różańcami udaremniły przejęcie władzy przez komunistów. „Bez kobiet", powiedział jeden z liderów kontrrewolucji, „nigdy nie moglibyśmy zatrzymać pogrążania się Brazylii w komunizmie".

1975 – Portugalia – Rozpoczęto Krucjatę Różańcową odmawiając co najmniej pięć dziesiątek Różańca dziennie, aby uwolnić swój kraj. W listopadzie 1975 r. komuniści zostali odsunięci od władzy.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com