French flag English spanish flag

Pamięci Gerarda Migneault

w dniu wtorek, 01 październik 2019.

Gérard Migneault, przez 63 lata pełonetatowy pielgrzym św. Michała, odszedł do Pana 10 października 2019 r. w wieku 88 lat. Urodzony 7 kwietnia 1931 r. Gérard Migneault był dziewiątym z 13 dzieci państwa Migneault z Kamouraski w prowincji Quebec, którzy otworzyli drzwi swojego domu dla Louisa Evena od początku Dzieła Vers Demain (MICHAELA).

Wszyscy członkowie rodziny pomagali rozpowszechniać Kredyt Społeczny. Gérard, jeden z najmłodszych w rodzinie, przyszedł na pełny etat do VERS DEMAIN w 1956 r., poświęcając przedtem przez rok wszystkie weekendy apostolatowi.

Gérard Migneault poświęcił się bez reszty sprawie MICHAELA. Odbywał podróże apostolskie po całej Kanadzie. Wszyscy znali go z dobrego humoru i opowiadanych przez niego historii, które przynosiły radość. Jednocześnie podkreślał on znaczenie reformy Kredytu Społecznego. Pomagał w budowie naszych dwóch domów w Rougemont, zwłaszcza jako elektryk. Jeszcze kilka miesięcy temu używał samochodu obsługując Instytut Louisa Evena.

We wrześniu 2009 r. Gérard Migneault został nagle hospitalizowany w szpitalu uniwersyteckim w Sherbrooke i poddany intensywnej terapii po ciężkim zawale serca. Za namową kardynała Bernarda Agré z Wybrzeża Kości Słoniowej, obecnego wówczas w Rougemont, wszyscy pielgrzymi Świętego Michała modlili się o jego uzdrowienie za wstawiennictwem papieża Jana Pawła II. Kardiolodzy powiedzieli nam, że zgodnie z ich diagnozami pan Migneault nie miał szans na przeżycie; maszyny utrzymywały go przy życiu sztucznie, a gdyby je odłączyli, umarłby po kilku godzinach.

Po 11 dniach Gérard Migneault powrócił do świadomości. Po kolejnych badaniach chirurdzy postanowili go operować. Operacja trwała 5 godzin. W uwagach klinicznych na temat stanu pacjenta przed operacją napisano: „Pan Migneault jest bardzo schorowanym 78-letnim pacjentem, który doznał głębokiego wstrząsu kardiogennego. Miał zapalenie płuc. Wszyscy chirurdzy szpitala odmówili operacji i, o dziwo, prawie cudem, pacjent przeżył”.

Dzięki wstawiennictwu Świętego Jana Pawła II Gérard Migneault żył jeszcze dziesięć lat. W dniu 1 maja 2011 r. był obecny w Rzymie na beatyfikacji Jana Pawła II.

W ostatnich miesiącach zdrowie pana Migneault znacznie się pogorszyło. Na początku października z powodu ciężkiego zapalenia płuc znalazł się w szpitalu, gdzie zmarł. Od wielu lat był jednym z dyrektorów Instytutu Louisa Evena w Rougemont.

Dziękujemy Bogu za jego żarliwy apostolat i modlimy się o przyjęcie go do Królestwa Bożego, gdzie spotka się ze wszystkimi Kredytowcami Społecznymi, którzy poświęcili życie katolickiej nauce społecznej. Ich ziarno wydaje teraz wspaniałe owoce na całym świecie.

Alain Pilote

Najnowsza Publikacja

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com