Oto fragmenty komentarza do filmu nowojorskiej telewizji CBS z listopada 1993 r. pt. „Kudzu against alcoholism" („Kudzu przeciwko alkoholizmowi").

Roślina, która rozprzestrzenia się jak ogień, może stać się czymś, co ratuje ludzkie życie. Kudzu pojawiło się u nas z Dalekiego Wschodu. Niektórzy uważają je za chwast, ale jest ono również bardzo dobrym lekarstwem na różne dolegliwości jak i na poważną chorobę, na alkoho­lizm. Amerykańscy naukowcy właśnie w tej chwili przyglądają się uważnie tej roślinie.

Mówi doktor Barnard:

Kudzu jest to chwast, który szybko rozrasta się na południu USA. Dzisiaj naukowcy z Wy­działu Medycznego w Harvardzie poinformowali nas, ze wyizolowali z tej rośliny substancję, która redukuje pociąg do alkoholu u laboratoryjnych zwierząt, chomików do 90 %.

Wypowiedź naukowca z Wydziału Medycznego z Harvardu dra Jamesa Riordana:

Znaleźliśmy po raz pierwszy coś, co redukuje próg pociągu do alkoholu, obniża poziom spo­życia. Coś, co możemy przekształcić na lek. Będzie to lekarstwo bez żadnych ubocznych skut­ków.

Dr Bob Arnot, korespondent medyczny:

Kudzu było używane przez wieki w Chinach jako skuteczny środek w leczeniu alkoholizmu. Teraz jest on dostępny w USA w sklepach ze zdrową żywnością. Dla człowieka czas leczenia wynosi kilkanaście miesięcy, a więc szybciej niż naukowcy z Harvardu dojdą do ostatecznego wniosku, czy i jak skutecznie działa kudzu w leczeniu uzależnienia alkoholowego.