French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Czy powinniśmy bać się cyfrowej tożsamości i cyfrowej waluty?

Napisał Alain Pilote w dniu sobota, 01 październik 2022.

Systemy rozpoznawania twarzy i waluta cyfrowa przybliżają totalitarną kontrol

Rząd Quebeku ogłosił w październiku 2021 r. powstanie departamentu Cyberbezpieczeństwa i Technologii Cyfrowej, z budżetem 4 mld dolarów oraz 2000 pracowników, kierowanego przez ministra Erica Caire'a.

W lutym 2022 r. minister Caire ogłosił, że jego departament planuje zapewnić wszystkim obywatelom Quebeku tożsamość cyfrową, „elektroniczny dowód" dostępu do różnych usług rządowych, takich jak akt urodzenia, prawo jazdy, karta ubezpieczenia zdrowotnego itp. Według rządu, cyfrowa tożsamość scentralizowałaby wszystkie informacje dotyczące obywatela, eliminując w ten sposób papierkową robotę i duplikaty. Karty potwierdzające ubezpieczenie zdrowotne stałyby się zbędne, ponieważ wszystkie zapisy istniałaby elektronicznie.

Aby uzyskać dostęp do dokumentów drogą elektroniczną, konieczny jest dowód tożsamości. Można to osiągnąć, odpowiadając na pytania osobiste znane tylko danej osobie, tak jak teraz. Jeszcze lepszy jest dowód tożsamości przez dane biometryczne, takie jak odciski palców i rozpoznawanie twarzy, które są unikalne dla każdej osoby. (Rozpoznawanie twarzy jest już używane w urządzeniach elektronicznych, włączając komputery i telefony komórkowe). Minister Caire powiedział, że rozpoznawanie twarzy byłoby dobrowolne i nie narzucane tym, którzy tego nie chcą. Niemniej, technologia zostanie zainstalowana i gotowa do użycia w przyszłości w razie potrzeby.

System zostanie wdrożony w Quebeku do jesieni 2022 r., powiedział minister Caire. Dodał, że w końcu tożsamość cyfrowa byłaby wykorzystywana na potrzeby organizacji pozarządowych i usług takich jak dowód ubezpieczenia, karty kredytowe i debetowe, w skrócie wszystkiego, co jest związane z osobą.

Ponadto w Kanadzie i innych krajach istnieje plan wyeliminowania i zastąpienia pieniędzy papierowych walutą cyfrową. Neil Parmenter (z prawej), Prezes i Dyrektor Generalny Kanadyjskiego Stowarzyszenia Bankowców, powiedział w lutym, 2022 r. (https://www.youtube.com/watch?v=gpUFY1-GmCA)

„Kanadyjskie banki są doskonale usytuowane, między rządem i sektorem prywatnym, by pomagać w stworzeniu sfederowanego systemu cyfrowej identyfikacji. Światowe Forum Ekonomiczne zgadza się, że banki i instytucje finansowe powinny wytyczać drogę dla cyfrowej identyfikacji (cyfrowego dowodu osobistego)".

Jakakolwiek technologia sama w sobie nie jest ani dobra, ani zła; wszystko zależy od tego, co się z tym robi. Pieniądze cyfrowe na pierwszy rzut oka wydają się całkiem praktyczne — czy większość populacji nie korzysta już z kart bankowych zamiast pieniędzy papierowych, aby płacić za swoje transakcje? Jednakże, rozważmy potencjalne nadużycie elektronicznie utrzymywanego systemu tożsamości w naruszaniu prywatności. Czy nasze informacje gromadzone przez rząd i scentralizowane w jednym miejscu, będą bezpieczne? Zdarza się kradzież danych. W Quebeku przychodzi na myśl przykład Mouvement Desjardins; w pozostałej części Ameryki Północnej weźmy pod uwagę naruszenie bezpieczeństwa Capital One1.

Poza bezpieczeństwem naszych danych największym ryzykiem jest to, że rozpoznawanie twarzy i inne środki pomiarów biometrycznych, mogą łatwo stać się instrumentami kontroli i nadzoru. Dlaczego się tego bać? Wiemy, że taki system istnieje już w komunistycznych Chinach i nazywa się „kredytem społecznym". W Chinach kredyt społeczny jest systemem oceniania, który punktuje, nagradza i karze każdego obywatela. (Pamiętajmy, że reforma monetarna Kredytu Społecznego, opracowana przez C. H. Douglasa i rozwinięta przez Louisa Evena i publikacje MICHAELA, ma przeciwstawne intencje do chińskiego systemu kontroli populacji).

Tożsamość cyfrowa i rozpoznawanie twarzy to fundamenty, na których opiera się chiński system. Dodatkowo do śledzenia miejsca pobytu każdej osoby, można odmówić dostępu do każdego rodzaju prywatnej i publicznej usługi, opierając się na społecznej ocenie kredytowej osoby. Co za wymarzone narzędzie dla dyktatury!

Na przykład w Chinach każdemu obywatelowi przyznawany jest wynik od 350 do 950 punktów, które zmieniają się w zależności od jego działania. Śmieciłeś? Tracisz 50 punktów. Oddaj krew i zdobądź 50 punktów. Donieś na kogoś na policję, może kogoś, kto „za dużo myśli" lub „myśli nieprawidłowo" i zdobądź 200 punktów. Czy spóźniłeś się na wizytę lub robiłeś podejrzane komentarze w mediach społecznościowych? Będzie to miało wpływ na twój wynik. Jeśli czyjś ostateczny wynik jest zbyt niski, obywatelowi nie będzie wolno kupić biletów kolejowych lub lotniczych, wynająć mieszkania, a nawet mieć dostępu do konta bankowego.

System działa w Chinach z powodu masowej inwigilacji ludności, nie tylko przez internet, ale także w wersji rozszerzonej przez obecność setek milionów kamer monitorujących, zainstalowanych w całym kraju. Każdy czyn i gest każdego z 1,4 miliarda Chińczyków jest zapisywany w unikalnym i indywidualnym pliku.

Czy jesteś pieszym przechodzącym ulicę na czerwonym świetle? W czasie poniżej trzech sekund kamera zamontowana na ulicy sfilmowała i zidentyfikowała cię dzięki systemowi rozpoznawania twarzy zawierającemu twarze wszystkich obywateli Chin. W Shenzhen na przykład twarze i tożsamości winnych przechodniów są wyświetlane na olbrzymich ekranach, dopóki ich grzywny nie zostaną zapłacone. Chiny mają obecnie 900 milionów tych kamer przy populacji 1,4 miliarda.

Chiny sprzedały technologię do zainstalowania podobnych systemów nadzoru do 47 krajów. Bardzo niepokojące jest również to, że Światowe Forum Ekonomiczne, które zdecydowanie wpływa na politykę wszystkich narodów, promuje ten chiński system kredytu społecznego i chce jego zastosowania w każdym kraju. (Zobacz następny artykuł na temat Wielkiego Resetu.)

Quebek planuje być liderem cyfryzacji tożsamości na arenie światowej, a Kanada chce być światowym liderem we wdrażaniu waluty cyfrowej. Dlatego przypuszczamy, że Eric Caire, François Legault (premier Quebeku) i Justin Trudeau (premier Kanady) są posłusznymi  lokajami  mającymi zamiar wdrożenia planu globalistów. Ci ludzie powtarzają tematy dyskusji Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), które stwierdziło, że celem jest zapewnienie, by każda osoba na planecie była wyposażona w cyfrowy identyfikator. Na ostatnim szczycie WEF w Davos, w maju 2022 r., była też dyskusja, że opracowana jest technologia w celu obliczania śladu węglowego każdej osoby (podobno negatywnego wpływu, jaki masz na planetę). Cel takiej technologii? Kontrolować ruchy obywateli poprzez ustanowienie kary za duże ślady węglowe. Możemy się zastanawiać, czy elita WEF będzie ograniczona przez swój ślad węglowy. Jest bardziej prawdopodobne, że zobaczymy „inne prawo dla mnie i inne prawo dla ciebie".

Waluta cyfrowa będzie programowalna, co oznacza, że można ograniczyć czyjeś wydatki na podstawie oceny kredytu społecznego danej osoby, mierzonego przez technokratów i ich egoistyczne intencje. W następnym artykule zobaczymy, że Wielki Reset wymaga dwóch elementów: globalnej waluty cyfrowej i globalnej tożsamości cyfrowej dla każdego mężczyzny, kobiety i dziecka.

Bądźmy świadomi tego, co się dzieje i módlmy się, aby Bóg nas wybawił z takiej technokratycznej dyktatury!


a

1.) Mouvement Desjardins jest kanadyjską spółdzielnią usług finansowych i największą federacją spółdzielczych kas pożyczkowych w Ameryce Północnej. Capital One Financial Corporation to amerykański holding bankowy.

 

O autorze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com