French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Dwie katedry: 300 lat masonerii

w dniu poniedziałek, 01 maj 2017.

Jak na ironię, tego samego dnia, kiedy kardynał Nichols odnawiał w katedrze Westminsterskiej poświęcenie Anglii i Walii Niepokalanemu Sercu Maryi, odbyła się inna ceremonia − przeprowadzona też w całym kraju − we wspaniałej katedrze w Canterbury, dla uczczenia 300-lecia masonerii w Wielkiej Brytanii, wraz z założeniem pierwszej Wielkiej Loży w Londynie. Ks. Robert Willis, dziekan katedry w Canterbury, przewodniczył uroczystości w obecności księcia Edwarda, księcia Kentu, wielkiego mistrza masonerii.

Po co wspominać o tym wydarzeniu?

Papież Leon XIII w 1884 r. napisał w encyklice Humanum Genus, potępiając wolnomularstwo: „Gdy rodzaj ludzki, stając się ofiarą nienawiści szatana, nieszczęśliwie odpadł od swego Stwórcy i Dawcy wspaniałych darów, podzielił się wtedy na dwa obozy, różniące się między sobą i wzajemnie sobie nieprzyjazne... Pierwszy to Królestwo Boże na ziemi, to jest Kościół Jezusa Chrystusa... Drugi obóz − to królestwo Szatana... ci, którzy odmawiają posłuszeństwa wiekuistemu prawu Bożemu i, wzgardziwszy Bogiem, pracują − zapamiętale − przeciw Bogu". I dalej mówi słowami Świętego Augustyna: „Dwa państwa powołały do istnienia dwie miłości, mianowicie ziemskie − miłość własna, posunięta aż do wzgardzenia Bogiem, państwo zaś Boże − miłość Boga posunięta aż do wzgardzenia sobą...".

Czy to jest zbieg okoliczności? Dwie ceremonie, w dwóch miastach. Jedna dla uczczenia Niepokalanej Matki Bożej, Matki naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, a druga dla uczczenia szatana. Masoneria jest nie do pogodzenia z katolicyzmem i ogólnie z chrześcijaństwem. Kościół katolicki konsekwentnie twierdził, że katolik, czy jakikolwiek chrześcijanin nie może należeć do masonerii, ponieważ członkostwo w tej organizacji jest sprzeczne z Pismem Świętym. Papież Leon XIII bardzo wyraźnie stwierdza w swojej encyklice, że masoneria czci człowieka, a nie Boga Trójjedynego.

Katedra w Canterbury zwana była „sercem" Kościoła katolickiego w Anglii i była kiedyś kościołem-matką katolickich wiernych od 597 do 1558 AD, do śmierci kardynała Reginalda Pole'a, ostatniego katolickiego arcybiskupa. Było to sanktuarium, w którym znajdowały się relikwie św. Tomasza Becketa (+1170) i wielu innych świętych, i było domem opactwa Świętego Augustyna (teraz rozwiązanego).

Niech to poświęcenie Anglii I Walii będzie dla wszystkich znakiem nadziei, a także zaporą przeciwko wrogom Kościoła. Niech ten czyn będzie naśladowany i powtarzany we wszystkich krajach na całym świecie!

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich, polscy biskupi odnowili Akt poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostało to dokonane 6 czerwca w pallotyńskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwanym „polską Fatimą". Następnie akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 r.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com