French flag English spanish flag

Franciszek zawierzył świat MB Fatimskiej

w dniu wtorek, 01 październik 2013.

W rocznicę objawień Fatimskich Ojciec Święty w obecności oryginalnej figury Matki Bożej z Fatimy, która specjalnie z okazji Dni Maryjnych została przywieziona z Portugalii do Rzymu wraz z ponad 100 tys. pielgrzymów z całego świata zawierzył Kościół i świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ukazując różne wydarzenia z życia Maryi Franciszek powiedział: „Bóg nas zawsze zaskakuje, łamie nasze schematy, wywraca nasze plany i mówi: zaufaj mi, nie lękaj się, pozwól się zadziwić, przekrocz siebie i pójdź za Mną! Spytajmy się dziś, czy boimy się tego, czego Bóg mógłby od nas zażądać, czy boimy się tego, czego żąda ode mnie? Czy pozwalam się Bogu zaskoczyć tak, jak to uczyniła Maryja, czy też zamykam się w moich zabezpieczeniach: materialnych, intelektualnych, ideologicznych, w zabezpieczeniach moich planów? Czy naprawdę pozwalam Bogu wejść w moje życie?" – pytał Ojciec Święty.

„Wszystko jest Jego darem, On jest naszą siłą! Tak łatwo powiedzieć dziękuję, a zarazem tak ciężko! Ile razy mówimy « dziękuję » w rodzinach? To są kluczowe słowa codziennego życia: « proszę », « przepraszam », « dziękuję ». Jeśli używa się ich w rodzinie to ona się rozwija" – powiedział Papież.

Akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej

Matko Boża Fatimska, wdzięczni na nowo za Twoją macierzyńską obecność dołączamy nasz głos do wszystkich pokoleń, które nazywają Ciebie błogosławioną. Świętujemy w Tobie wielkie dzieła Boga, który nigdy nie przestaje miłosiernie pochylać się nad ludzkością, nękaną przez zło i zranioną przez grzech, aby ją uzdrowić i zbawić.

Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach. Chcemy, by dotarło do nas Twoje najsłodsze spojrzenie, i byśmy zyskali pocieszającą serdeczność Twojego uśmiechu. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: Błogosław i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i posilaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości. Naucz nas swojej miłości i szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i serc zagubionych: wszystkich otocz Twoją ochroną i wszystkich przekaż Twojemu umiłowanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi. Amen.

opracowano na podstawie

Radia Watykańskiego

http://pl.radiovaticana.va

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com