French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Konfrontacja między Kościołem a anty-Kościołem

w dniu czwartek, 01 styczeń 2015.

„Decyzją Sejmu RP obecny rok 2015 został ogłoszony ‚Rokiem Jana Pawła II', Papieża, który dokonał przewrotu kopernikańskiego w etyce seksualnej, opartej na miłości i wzajemnej odpowiedzialności, koncepcji innowacyjnego duszpasterstwa rodziny oraz nowoczesnego feminizmu akcentującego wyjątkowość i prawdziwą podmiotowość kobiet. Taka proklamacja jest niczym innym jak zobowiązaniem do podążania za ideałem życia, jaki pozostawił nam nasz Wielki Rodak. (...) Liczymy na to, że nauczanie Papieża Polaka, obrońcy rodziny i ludzkiego życia, stanie się inspiracją do podejmowania mądrych i odpowiedzialnych działań zmierzających do ochrony rodziny i jej praw" – z Oświadczenia Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, 4 lutego 2015 r.

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku, z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Filadelfii, kardynał Karol Wojtyła z Krakowa – który został dwa lata później papieżem Janem Pawłem II – wypowiedział następujące słowa w duchowym i akademickim ośrodku dla Polonii w Orchard Lake w stanie Michigan:

„Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem, między Chrystusem a antychrystem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski Kościół w szczególności" (cytowane na stronie redakcyjnej Wall Street Journal, 9 listopada 1978 roku).

Według niemieckiego periodyku Stimme des Glaubens (październik 1981), papież Jan Paweł II został zapytany przez grupę pielgrzymów podczas wizyty w Fuldzie, w listopadzie 1980 roku, dlaczego trzecia tajemnica fatimska nie została ujawniona (w tamtym momencie). Oto, co Ojciec Święty odpowiedział:

„Musimy być dobrze przygotowani na bliskie już wielkie próby, włącznie z poświęceniem naszego życia i naszym całkowitym oddaniem Chrystusowi i dla Chrystusa. Próby będą mogły być mniej dotkliwe na skutek naszych modlitw, ale nie można ich uniknąć, gdyż prawdziwa odnowa Kościoła będzie mogła nastąpić tylko w taki sposób. Tak jak wiele razy Kościół odradzał się z krwi, tak i tym razem nie będzie inaczej. Bądźmy silni i przygotowani, ufając Chrystusowi i Jego Matce. Odmawiajmy dużo i często Różaniec Święty".

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com