French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Kredyt Społeczny w Chinach?

w dniu środa, 01 sierpień 2018.

Kredyt Społeczny w Chinach ?

Wielu z naszych Czytelników niewątpliwie słyszało doniesienia prasowe, że chiński rząd ustanawia system „kredytu społecznego”. Należy pamiętać, że kraj ten nie wprowadza zasad Kredytu Społecznego, których uczyli Clifford H. Douglas i Louis Even ! Chiński system kredytu społecznego ustanowi krajowy „system reputacji”, oceniający i klasyfikujący działania obywateli, aby zachęcać ich do dobrych zachowań i karać złe zachowanie. Na przykład od maja 2018 r. chińskim obywatelom, którzy mają niską ocenę kredytu społecznego uniemożliwiono kupowanie biletów kolejowych i lotniczych. System został uruchomiony w 2014 r. i planuje się, że będzie on w pełni funkcjonował do roku 2020.

System wymaga masowego nadzoru ludności, nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale także poprzez miliony kamer bezpieczeństwa umieszczone w całym kraju. Każdy ruch wykonany przez 1,3 miliarda obywateli jest dodawany do indywidualnego profilu osoby. Na przykład, jeśli ktoś spóźni się na spotkanie z profesjonalistą lub angażuje się w kontrowersyjne potyczki w mediach społecznych, obniża się jego „punktację kredytu społecznego”.

Jeśli pieszy przechodzi przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, kamera w czasie poniżej trzech sekund robi jego zdjęcie i identyfikuje go, dzięki oprogramowaniu rozpoznawania twarzy, które może rozpoznać twarz każdego chińskiego obywatela. W mieście Shenzhen, w prowincji Guangdong, twarze i nazwiska pieszych, którzy popełnili błąd są wyświetlane na gigantycznym ekranie, dopóki nie zapłacą grzywny. Niech Bóg chroni nas od takiej technokratycznej dyktatury !

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com