French flag English spanish flag

Moc modlitwy

w dniu czwartek, 01 październik 2015.

Odnośnie siły modlitwy ciekawe są spostrzeżenia jednego z amerykańskich uczonych. Znany badacz atomowy, którego prace zyskały światowy rozgłos, N. J. Stovel przemienia się z cynicznego ateisty w człowieka głęboko religijnego za sprawą wydarzenia, które wiązało się ściśle z jego badaniami nad promieniowaniem ludzkiego mózgu.

Badania te skończyły się stwierdzeniem, że każdy człowiek jest swego rodzaju aparatem nadawczo-odbiorczym, pracującym na falach o indywidualnej częstotliwości. Na tym podłożu Stovel w działalności energii wytwarzanej przez mózg ludzki widział ślady tajemnicy działającego Stwórcy i postanowił przebadać dokładnie zmiany w systemie mózgowym w chwili śmierci.

W otoczeniu czterech innych uczonych podjął – w jednej z klinik – eksperyment rejestracji funkcji komórek mózgowych u pewnej umierającej kobiety. Aparaturę pomiarową umieszczono w sąsiednim pokoju. Pięciu uczonych śledziło z napiętą uwagą przesuwającą się na skali wskazówkę.

W pewnym momencie umierająca kobieta rozpoczęła wzruszającą do głębi modlitwę. Była to prośba o przebaczenie wszystkim jej wrogom, o przebaczenie własnych win i grzechów, zakończona głośnym aktem oddania się w ręce Boga. Uczeni stali w skupieniu i nieco zawstydzeni, że są świadomi sakralnej tajemnicy. Ale równocześnie nie spuszczali oka z pracy aparatury pomiarowej. Kiedy nasilenie modlitwy umierającej kobiety doszło do punktu kulminacyjnego, w aparaturze pomiarowej odezwał się głośny sygnał, a wskazówka na skali podskoczyła do swego zenitu. Przez przeszło trzydzieści sekund uczeni świadomie obserwowali to zjawisko w zupełnej ciszy, z jak największym zdumieniem. Po raz pierwszy w dziejach ludzkości obserwowano na aparaturze kontrolnej wymiary mocy modlitwy. A moc ta okazała się 55 razy większa niż moc największej amerykańskiej radiostacji, mierzona na tej samej aparaturze pomiarowej.

Profesor Stovel wyciągnął logiczny wniosek: jak fizyka atomowa wyzwoliła olbrzymie siły, nieznane i zupełnie nieprzeczuwane kilkadziesiąt lat wcześniej, tak poznanie Boga przez modlitwę może osiągnąć wymiary jeszcze teraz nieprzewidywalne. Konsekwentnie zwrócił się do Boga, jako adresata modlitwy człowieka, przekonany o Jego istnieniu („Tirom Domini" – 25 XI 1976).

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com