French flag English spanish flag

Modlitwa za kapłanów

w dniu piątek, 01 marzec 2019.

O Boże Wszechmogący i Odwieczny, spójrz łaskawie na Chrystusa, wiecznego, Najwyższego Kapłana, i z miłości do Niego zmiłuj się nad kapłanami. O, najlitościwszy Boże, pamiętaj, że są oni tylko słabymi i wątłymi istotami.

Nieustannie ożywiaj w nich łaskę ich święceń. Trzymaj ich bardzo blisko Siebie, aby przeciwnik nie zwyciężył ich, a także w żaden sposób nie zaszkodził wspaniałości ich wzniosłego powołania.

O Jezu, modlę się do Ciebie za Twoich wiernych i gorliwych kapłanów, za Twoich niewiernych i letnich kapłanów; za kapłanów, którzy tu pracują dla zbawienia naszych dusz i za misjonarzy w odległych krajach; za Twoich kapłanów, których atakuje pokusa, przygnębienie i utrapienie; za Twoich młodych kapłanów i za starszych, chorych lub umierających kapłanów; wreszcie za dusze Twoich kapłanów w czyśćcu.

Co więcej, szczególnie polecam Ci kapłanów, którzy są mi najbliżsi, a mianowicie kapłana, który mnie ochrzcił; kapłanów, którzy rozgrzeszyli mnie z moich grzechów; kapłanów, przez których odprawiane Msze Święte wysłuchałem i którzy udzielili mi Komunii Świętej; kapłanów, którzy mnie uczyli i kształcili lub wspierali mnie swoją pomocą i zachętą; wreszcie za wszystkich kapłanów, u których zaciągnąłem dług wdzięczności, a zwłaszcza...

O Jezu, zachowuj ich blisko Twego Serca i daj im obfitość Twoich błogosławieństw teraz i w wieczności. Amen. (100 dni odpustu)

Imprimatur: + Arthur Douville, biskup Saint-Hyacinthe*, 25 września 1961 r.

* Saint-Hyacinthe jest miastem kanadyjskim w prowincji Quebec, leżącym ok. 60 km na wschód od Montrealu nad rzeką Yamaska. Populacja ok. 54 tys. mieszkańców. Siedziba diecezji rzymsko-katolickiej, powstałej w 1852 r. W tej diecezji znajduje się siedziba główna Pielgrzymów św. Michała.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com