French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Orędzia Matki Bożej z Akita

Napisał Thérèse Tardif w dniu środa, 01 styczeń 2020.

„Codziennie odmawiajcie Różaniec... Sama wciąż jestem w stanie ocalić was przed nadchodzącymi nieszczęściami”

Rola Maryi w historii ludzkiego zbawienia oraz Jej wyjątko

wa i doskonała współpraca z dziełem Jej Boskiego Syna, Jezusa, doprowadziła Kościół do ogłoszenia, że każdego 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest tak, aby wszyscy mogli na początku roku powierzyć się opiece i wstawiennictwu Maryi, Matki nas wszystkich. Papież Franciszek zakończył homilię na Mszy św. 1 stycznia 2019 r. w Bazylice Watykańskiej w następujący sposób :

„Bóg nie obył się bez Matki : tym bardziej my jej potrzebujemy. Dał nam Ją sam Jezus i to nie w chwili obojętnej, ale z krzyża : „Oto Matka twoja !" (J 19, 27) powiedział do ucznia, do każdego ucznia. Matka Boża nie jest kwestią opcji : musi być przyjęta w życiu. Jest Królową Pokoju, która zwycięża zło i prowadzi drogami dobra, która wprowadza jedność między dzieci, która wychowuje do współczucia.

Weź nas za rękę, Maryjo. Trzymając się Ciebie, pokonamy najciaśniejsze zakręty historii. Weź nas za rękę, abyśmy odkryli łączą. ce nas więzy. Zgromadź nas razem pod swym płaszczem, w czułości prawdziwej miłości, w której odtwarza się ludzka rodzina :,Pod Twoją obronę uciekamy się Swięta Boża Rodzicielko !”.

Jedynym życzeniem Maryi, jako Służebnicy Bożej, jest doprowadzenie wszystkich swoich dzieci do Jej Syna, Jezusa. Dał nam Ją jako naszą matkę, kiedy był na krzyżu. Jak powiedziała sługom podczas wesela w Kanie : „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2, 5). Maryja wciąż powtarza to przesłanie nawrócenia w każdym z objawień na całym świecie i na przestrzeni wieków.

Szesnaście z tych objawień Maryjnych zostało oficjalnie uznanych przez Kościół rzymskokatolicki, włączając Fatimę w 1917 r. i Lourdes w 1858 r. W tym artykule zajmiemy się Jej objawieniami w Akita w Japonii w 1973 r., w których Maryja wypowiedziała trzy ważne przesłania dla ludzkości.

Początek

Kilka pobożnych sióstr zakonnych z Instytutu Służebnic Eucharystii, prowadziło ciche, ukryte życie modlitwy w Yuzawadai na obrzeżach miasta Akita w Japonii, W diecezji Niigata. Wspólnota została założona przez lokalnego biskupa Johna Shojiro Ito. 12 maja 1973 r. do nowicjatu przyjęta została tu siostra Agnieszka Katsuko Sasagawa. Miała 42 lata, była głucha, nawrócona z buddyzmu i obdarzona mistycznymi darami. Wkrótce zakon ten stał się tak znany, że jego mała kaplica przyciągała pielgrzymów z całego świata.

W 1973 r. Najświętsza Maryja Panna przekazała siostrze Agnieszce trzy orędzia poprzez figurę Maryi. Drewniana figura miała około 90 cm wysokości i została wyrzeźbiona przez artystę na prośbę sióstr. Ską. pana w jaskrawym świetle figura ożyła i przemówiła nieopisanie pięknym głosem do siostry Agnieszki. Pojawił się także Anioł Stróż siostry Agnieszki i uczył ją modlić się.

Figura Matki Bożej płakała 101 razy w ciągu kilku lat, od 4 stycznia 1975 r. do 15 września 1981 r. (dzień Święta Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny). Figura również „pociła się" obficie wydzielając słodki, przyjemny zapach. Jej prawa dłoń krwawiła z rany w kształcie krzyża.

Setki ludzi były świadkami wielu z tych wydarzeń. Naukową analizę krwi i łez z figury przedstawił profesor Sagisaka z katedry medycyny sądowej uniwersytetu w Akita i potwierdził, że krew, łzy i pot zebrane z figury były rzeczywiście ludzkimi łzami, potem i krwią.

Siostra Agnieszka ma także stygmaty na prawej dłoni. Koreanka z nieuleczalnym rakiem mózgu została cudownie i natychmiastowo uzdrowiona podczas modlitwy przed figurą w 1981 r. Cud potwierdził dr Tong-Woo-Kim ze szpitala św. Pawła w Seulu i ks. Theisen, przewodniczący Trybunału Kościelnego Archidiecezji Seulskiej. Drugi cud miał miejsce, gdy siostra Agnieszka odzyskała w pełni słuch.

Cudowne wydarzenia

Pierwsze cudowne wydarzenie w Akita miało miejsce 12 czerwca 1973 r., zaledwie miesiąc po przybyciu siostry Agnieszki do klasztoru. Zobaczyła ona wychodzące z Tabernakulum jasne, błyszczą. ce światło. Działo się to kilka razy i często towarzyszyło temu coś, CO przypominało dym, który pozostawał w pobliżu ołtarza. Podczas jednego z tych epizodów siostra Agnieszka widziała „wiele istot podobnych do aniołów, które otaczały ołtarz w adoracji przed Hostią”. W tym czasie biskup Ito przebywał w klasztorze, aby prowadzić tydzień nabożeństw. Siostra Agnieszka zwierzyła mu się z okoliczności tej wizji, a także ze wszystkich wydarzeń i objawień, które nastąpiły po niej. Biskup Ito i kierownik duchowy klasztoru, ks. Teiji Yasuda, byli świadkami wielu wydarzeń.

Siostra Agnieszka była także wyróżniona odwiedzinami jej Anioła Stróża. Poproszona o opisanie anioła, odpowiedziała, że miał on „okrągłą twarz, wyraz słodyczy... [i był] osobą pokrytą lśniącą bielą jak śnieg...”. Anioł Stróż powierzał jej orędzia i często się z nią modlił, prowadził ją i doradzał.

28 czerwca, w przeddzień Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, siostra Agnieszka ponownie ujrzała promienie oślepiającego światła wychodzące z Najświętszego Sakramentu w towarzystwie mnóstwa aniołów otaczających ołtarz w adoracji przed Hostią.

Wieczorem miało miejsce kolejne tajemnicze wydarzenie. Modląc się w kaplicy, siostra Agnieszka poczuła, jakby coś przebiło jej lewą. dłoń. Na jej środku znajdowały się dwie czerwone linie w kształcie krzyża. Z biegiem dni ból od tych znaków stawał się coraz silniejszy.

W środę 6 lipca 1973 r. o trzeciej rano ukazał się Anioł Stróż Siostry i powiedział : „Nie lękaj się. Jestem tym, który jest z tobą i cię strzeże. Nie bój się. Módl się gorąco nie tylko z powodu swoich grzechów, ale i w intencji wynagrodzenia za grzechy wszystkich ludzi. Dzisiejszy świat rani Przenajświętsze Serce Pana Naszego Jezusa Chrystusa niewdzięcz nością i zniewagami. Rany Maryi są o wiele głębsze i boleśniejsze niż twoje. Chodźmy i pomódlmy się razem w kaplicy".

Pierwsze orędzie Maryi

Wkaplicy figura Matki Bożej ożyła, a do głuchych uszu Siostry doszedł głos nieopisanej piękności :

„Córko ma, nowicjuszko moja, wiernie byłaś mi posłuszną, porzucając wszystko, aby iść za mną. Czy bardzo cierpisz z powodu utraty słuchu ? Twa głuchota zostanie uleczona, bądź tego pewna. Bądź cierpliwa. To już ostatnia próba. Czy rana na twojej dłoni jest przyczyną cierpienia ? Módl się w intencji wynagrodzenia za grzechy ludzkości. Każda osoba w tej wspólnocie jest moją niezastąpioną córką. Czy dobrze odmawiasz modlitwę Służebnic Eucharystii ? Zatem, odmówmy ją wspólnie :

'Najświętsze Serce Jezusa, prawdziwie obecne w Przenajświętszej Eucharystii, poświęcam ciało i duszę, by całkowicie były zjednoczone z Twoim Sercem, ofiarowywanym w każdym momencie na wszystkich ołtarzach świata i oddawało chwałę Bogu Ojcu, błagając o nadejście Królestwa Twego. Proszę, przyjmij tę pokorną mą ofiarę. Użyj mnie zgodnie ze Swą wolą dla chwały Ojca i zbawienia dusz.

Najświętsza Matko Boża, nie pozwól mi nigdy oddzielić się od Twego Boskiego Syna. Proszę, broń mnie i chroń jak swe szczególne dziecko. Amen'.

Módl się za Papieża, biskupów i kapłanów. Od chwili chrztu zawsze byłaś wierna modlitwie w ich intencji. Kontynuuj, módl się dużo... bardzo dużo. Powiedz swemu przełożonemu wszystko, co się dziś wydarzyło i okaż mu we wszystkim posłuszeństwo. Prosił Cię, byś modliła się gorliwie”.

Jak powiedział jej Anioł Stróż, rana w kształcie krzyża, podobna do tej u siostry Agnieszki, pojawiła się na prawej ręce figury Najświętszej Maryi Panny. Zaczęła płynąć z niej krew.

Drugie orędzie Maryi

Wpierwszy piątek miesiąca, 3 sierpnia 1973 r., kiedy siostra Agnieszka odmawiała Różaniec w towarzystwie swojego Anioła Stróża, usłyszała tajemniczy, cudownie piękny i nie do opisania głos, dobiegający z figury Najświętszej Maryi Panny :

„Córko ma, nowicjuszko moja, czy kochasz Pana Jezusa ? Jeśli Go kochasz, posłuchaj, co ci teraz powiem. Jest to bardzo ważne i masz przekazać to swemu przełożonemu.

Wielu ludzi na tym świecie zasmuca, rani Jezusa. Szukam dusz, które Go pocieszą, aby ugasić gniew Ojca Niebieskiego. Pragnę, wraz z mym Synem, dusz, które swymi cierpieniami i swym ubóstwem wynagrodzą przewinienia grzeszników i niewdzięczników.

Aby świat mógł poznać Jego gniew, Ojciec Niebieski przygotowuje karę wielkiego oczyszczenia całej ludzkości. Wiele razy interweniowałam wraz z Synem, by powstrzymać gniew Ojca. Powstrzymałam nadejście klęsk, ofiarowując Mu cierpienia Jego Syna na Krzyżu, Jego bezcenną Krew i ukochane dusze pocieszające Go i tworzące kohortę dusz ofiarnych.

Modlitwa, pokuta i odważne akty ofiary mogą złagodzić gniew Ojca. Oczekuję tego również od twojej wspólnoty... że ukocha ubóstwo, że uświęci się i będzie się modlić w intencji zadośćuczynienia za niewdzięczność i przewinienia tak wielu ludzi. Odmawiaj modlitwę Służebnic Eucharystii ze świadomością jej znaczenia ; żyj zgodnie z nią ; ofiaruj wszystko, co Bóg może sprawić, jako wynagrodzenie za grzechy. Niech każda będzie starała się, wedle możliwości i pozycji, być wierna i żarliwa w modlitwie, by pocieszyć Pana.

Modlitwa jest konieczna nawet w świeckim stowarzyszeniu. Dusze, które pragną się modlić, są już na drodze do zjednoczenia. Módlcie się wiernie i gorliwie, by pocieszyć Pana, nie przywiązując zbyt wiele uwagi do jej formy".

Cuda się mnożą

Wsobotę 29 września 1973 r., w uroczystość świętego Michała Archanioła, patrona Japonii, cuda figury Najświętszej Dziewicy Maryi zaczęły się mnożyć. Po obiedzie, kiedy siostra Agnieszka odmawiała modlitwę Różańcową z drugą siostrą, jasne promienie światła rozświetliły figurę Matki Bożej, obejmując ją całkowicie białą poświatą. Różaniec został zakończony i wtedy siostra Agnieszka zauważyła, że rana na ręce figury całkowicie zniknęła.

Zawsze w dzień świętego Michała, w chwili, kiedy kończyło się wieczorne nabożeństwo, zjawisko poranne powtarzało się w obecności innych sióstr : figura Matki Boskiej rozświetlała się na nowo, zalana światłem i bielą...

Trzecie orędzie Maryi

Wsobotę 13 października, w rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatimie, Maryja przekazała siostrze Agnieszce trzecie przesłanie, najważniejsze i najpoważniejsze :

„Moja droga córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiadom o tym swojego przełożonego.

Jeśli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na całą ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa od potopu, jakiej dotąd jeszcze nikt nie widział. Ogień spadnie z nieba i zmiecie większą część ludzkości, dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani kapłanów ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą się czuć tak samotni, opuszczeni, że zazdrościć będą umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, będzie Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Każdego dnia odmawiajcie modlitwy Różańcowe. Na Różańcu módlcie się za Papieża, biskupów i kapłanów.

Działanie szatana przeniknie aż do samego Kościoła, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiają. cych się kardynałom, biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Czczący Mnie księża będą wyszydzani i prześladowani przez swoich współbraci... Świątynie i ołtarze zostaną splądrowane. Kościół będzie pełen tych, którzy akceptują kompromisy, a szatan zmusi wiele dusz konsekrowanych i wielu kapłanów, by opuścili służbę Pańską.

Szatan będzie szczególnie nieprzejednany wobec dusz poświęconych Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia. Odmawiajcie często Różaniec. Sama wciąż jestem w stanie ocalić was przed nadchodzącymi nieszczęściami. Ci, którzy pokładają we Mnie zaufanie, zostaną zbawieni”.

Uzdrowienie Siostry Agnieszki

13 października 1974 r. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu siostra Agnieszka została nagle uleczona z głuchoty. Tego wieczoru zadzwoniła do biskupa Ito. Następnego dnia diagnoza lekarza była stanowcza : Zdolność słuchu normalna”, ale siostra Agnieszka oświadczyła, że zaczęła głuchnąć i nie będzie już więcej słyszeć oraz nie ma nadziei uzdrowienia. To pierwsze uzdrowienie słuchu trwało tylko 6 miesięcy. Siostra Agnieszka ogłuchła na 9 lat. Ale została uleczona definitywnie.

W ostatnią niedzielę miesiąca Maryjnego, 30 maja 1982 roku, w Święto Zesłania Ducha Świętego, w chwili Podniesienia Przenajświętszego Sakramentu siostra Agnieszka została całkowicie i ostatecznie uleczona z głuchoty.

Uznanie orędzi przez Biskupa i Rzym

Będąc przez wiele lat naocznym świadkiem wydarzeń i starannie je badając, John Shojiro Ito, biskup Niigata, oświadczył, że wydarzenia w Akita w Japonii mają pochodzenie nadprzyrodzone i zaaprobował w całej diecezji oddawanie czci Matce Bożej z Akita. W liście pasterskim, który został odczytany w każdej parafii diecezji w Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia 1984 r., biskup Ito stwierdził, że,orędzie z Akity jest identyczne z orędziem Fatimskim".

Biskup Ito udał się do Rzymu po raz trzeci w czerwcu 1988 r., aby zasięgnąć opinii Stolicy Apostolskiej. „Martwiłem się powagą tego przesłania” – powiedział. Józef Kardynał Ratzinger, ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, zapewnił biskupa Ito, że działał właściwie i wydał ostateczny osąd na temat wydarzeń i przesłań z Akita jako wartych zaufania i godnych wiary...

O autorze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com