French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Pieniądze na pokój zamiast na wojnę

w dniu czwartek, 01 styczeń 2015.

W dniu 21 listopada 2014 r. papież Franciszek wystosował telewizyjne przesłanie do uczestników 4. Święta Nauki Społecznej Kościoła, które odbyło się w Weronie. Ojciec Święty potępił w nim obecny system ekonomiczny, który czyni wszystkich z nas niewolnikami pieniędzy:

„Dziś w dziedzinie ekonomii istnieje pilna potrzeba podjęcia działania, ponieważ system ma tendencję do ujednolicenia wszystkiego, a pieniądz staje się panem. System, który prowadzi do tej globalizacji nie jest dobry. Zezwala na wszystko. A co jest panem tego zezwolenia? Pieniądze. Podjęcie inicjatywy w tej dziedzinie oznacza odwagę, aby nie dać się uwięzić przez pieniądze i krótkoterminowe rezultaty, a następnie zostać ich niewolnikami.

Potrzebny jest nowy sposób patrzenia na rzeczy! Podam przykład. Dziś mówi się, że wielu rzeczy nie da się zrobić, bo nie ma pieniędzy. Jednak zawsze są pieniądze na robienie pewnych rzeczy, a na inne ich brakuje. Na przykład, pieniądze na zakup broni, aby prowadzić wojnę, są zawsze dostępne, tak jak na prowadzone bez skrupułów operacje finansowe. Na te rzeczy zawsze są pieniądze. Jednak w tej sprawie panuje głównie cisza.

Niemniej zawsze podkreśla się brak pieniędzy na tworzenie miejsc pracy, inwestycje w wiedzę, talenty, opiekę społeczną, ochronę środowiska... Same pieniądze nie tworzą wzrostu. Do tworzenia rozwoju, potrzebujemy ludzi, którzy mają odwagę podjąć inicjatywę".

Papież Franciszek

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com