French flag English spanish flag

Sekrety La Salette

w dniu środa, 01 sierpień 2018.

2 października 1999 r. „sekrety” ujawnione przez Maryję Pannę dwojgu pastuszkom z La Salette 19 września 1846 r. zostały odkryte w archiwach Kongregacji Nauki Wiary (dawniej Święte Oficjum) przez francuskiego księdza, ojca Michela Corteville. Teksty napisane przez dwoje wizjonerów, Melanię Calvat i Maksymina Giraud, zostały przekazane papieżowi Piusowi IX 18 lipca 1851 r. Dokumenty te były przedmiotem rozprawy doktorskiej z teologii obronionej przez ks. Corteville w 2000 r. na Angelicum, na słynnym Wydziale Teologii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu. Liczący ponad 1000 stron doktorat został streszczony w 2002 roku w formie bardziej dostępnej dla szerszej publiczności, w książce wydanej przez Editions Fayard, pod tytułem „Découverte du secret de La Salette” (Odkrycie tajemnicy La Salette) przez ojca Corteville i ojca René Laurentina.

Proroctwa La Salette, jak wszystkie proroctwa, są warunkowe (« jeśli się nie nawrócą [...], jeśli nie zmieni się oblicze ziemi »). Tak jest w przypadku Jonasza, przepowiadającego zniszczenie Niniwy, które nie nastąpiło, ponieważ jego mieszkańcy nawrócili się i żałowali za grzechy.

Sekret Maksymina (1851)

Maksymin spisał swój sekret w pałacu biskupim w Grenoble 3 lipca 1851 r. Zapieczętowana koperta została przekazana papieżowi Piusowi IX.

19 września 1846 roku ujrzeliśmy piękną Panią. Nigdy nie mówiliśmy, że ta dama była Matką Bożą, ale zawsze mówiliśmy, że to piękna Pani. Nie wiem, czy jest to Najświętsza Dziewica Maryja, czy inna osoba. Jeśli chodzi o mnie, dziś wierzę, że jest to Najświętsza Maryja Panna. Oto, co mi powiedziała :

Jeśli lud mój będzie kontynuował to, co dotąd, wcześniej nastąpi to, co ci powiem ; jeśli trochę się to zmieni, to nastąpi to trochę później. Francja zepsuła świat, pewnego dnia zostanie ukarana. Wiara wygaśnie we Francji : trzy czwarte Francji nie będzie już więcej praktykować religii, lub prawie nie więcej, pozostała część będzie ją praktykować bez faktycznego praktykowania.

Wtedy, po tym, narody się nawrócą, wiara będzie ożywiać się wszędzie. Wielki kraj, teraz protestancki, na północy Europy zostanie nawrócony ; przez wsparcie tego kraju wszystkie inne narody świata się nawrócą.

Przed wszystkim, co nadejdzie, nastaną wielkie zaburzenia, w Kościele i wszędzie. Wtedy, po [tym], nasz Ojciec Święty Papież będzie prześladowany. Jego następca będzie Papieżem, którego nikt się nie spodziewa. Następnie, po [tym], zapanuje wielki pokój, ale nie potrwa to długo. Przyjdzie go zakłócić potwór. Wszystko, co ci tutaj mówię nastąpi w przyszłym stuleciu, najpóźniej w roku dwutysięcznym.

Sekret Melanii (1851)

Melania spisała swój sekret 3 lipca 1851 r. w Corenc, u Sióstr Bożej Opatrzności. Oto ten tekst.

Sekret, który przekazała mi Matka Boża na górze La Salette 19 września 1846 r.

Melanio, powiem ci coś, czego nie powtórzysz nikomu. Nadszedł czas gniewu Bożego ! Jeśli, kiedy powtórzysz ludziom to, co dotąd tobie mówiłam i nadal będę cię prosić, byś o tym mówiła, jeśli potem nie nawrócą się (jeśli nie czynią pokuty i nie przestają pracować w niedzielę, i jeśli nadal bluźnią przeciwko Świętemu Imieniu Bóg), jednym słowem, jeśli oblicze ziemi nie zmieni się, Bóg zostanie pomszczony przeciwko ludziom niewdzięcznym i niewolnikom diabła.

Mój Syn sprawi, że Jego moc się zamanifestuje ! Paryż − to miasto splamione przez wszelkiego rodzaju przestępstwa − niezawodnie zginie. Marsylia zostanie zniszczona w krótkim czasie. Gdy to nadejdzie, na ziemi nastąpi całkowity bezład, świat zostanie poddany bezbożnym namiętnościom.

Papież będzie prześladowany ze wszystkich stron, będą do niego strzelać, będą chcieli go zabić, ale nikt nie będzie w stanie tego zrobić, Namiestnik Chrystusowy tym razem ponownie zatriumfuje.

Kapłani i Siostry zakonne, i prawdziwi słudzy mojego Syna będą prześladowani, a wielu umrze za wiarę w Jezusa Chrystusa. Głód panować będzie w tym samym czasie.

Po tym wszystkim co nastąpi, wielu rozpozna rękę Boga na sobie, nawrócą się, i będą czynić pokutę za swoje grzechy. Wielki król wstąpi na tron i będzie rządził przez kilka lat. Religia się odrodzi i rozprzestrzeni na całym świecie, i będzie na nim wielka obfitość. Świat ciesząc się, że niczego nie brakuje, wpadnie znowu w nieład, zrezygnuje z Boga i będzie podatny na swoje przestępcze namiętności.

[Wśród] duchownych Boga i Małżonków Jezusa Chrystusa, będą tacy, którzy zbłądzą i to będzie najstraszniejsze.

W końcu piekło zapanuje na ziemi. Wtedy to narodzi się Antychryst z Siostry, ale biada jej ! Wielu uwierzy w niego, ponieważ będzie twierdził, że przyszedł z nieba, biada tym, którzy w niego uwierzą ! Ten czas nie jest daleki, dwa razy po 50 lat nie minie.

Moje dziecko, nie ujawnisz tego, co przed chwilą ci powiedziałam. (Nie powiesz tego nikomu, nie powiesz, jeśli będziesz musiała to powiedzieć pewnego dnia, nie powiesz, czego to dotyczy), ostatecznie nigdy niczego nie ujawnisz, dopóki nie powiem, żebyś to zrobiła !

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com