French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019

w dniu środa, 01 sierpień 2018.

Światowe Dni Młodzieży 2019 odbędą się w mieście Panama, na skrzyżowaniu Ameryk. Republika Panamy będzie pierwszym krajem Ameryki Środkowej, który zostanie gospodarzem święta młodzieży, nabożeństwa i wiary w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r.

W Niedzielę Palmową 1984 r. papież Jan Paweł II zaprosił setki tysięcy młodych ludzi do Rzymu. Poruszony radością zgromadzenia, ogłosił ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Pierwsze międzynarodowe ŚDM odbyły się w Buenos Aires w 1987 r. Młodzież została zaproszona do podzielenia się swoimi doświadczeniami, do wspólnej modlitwy i odnowy swojego poświęcenia Bogu. Razem mogli uczyć się od Chrystusa, który jest wiecznie młody.

Kiedy papież Franciszek ogłosił, że Panama będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2019 r., zapisał się jako pielgrzym na to wydarzenie przez Internet. Przesłanie na ŚDM 2019 dotyczy służby :

Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa ! (Łk 1,38).

Panama to kraj kontrastów : panuje tam wielki szacunek dla ochrony przyrody i historii, podczas gdy kraj jest także ultranowoczesny i wielokulturowy. Kanał Panamski jest centralnym punktem globalnego handlu − mostem między obu Amerykami i połączeniem pomiędzy Oceanem Atlantyckim i Pacyfikiem. Różnorodność Panamy jest zdumiewająca : można zrelaksować się na dziewiczej plaży, obserwować ptaki w tropikalnym lesie, zrobić zakupy w największym centrum handlowym na półkuli zachodniej, zwiedzać ruiny prekolumbijskie, odwiedzić 500-letnią bazylikę lub przejechać na rowerze drogą na grobli nad oceanem.

Panama jest silną demokracją i przyjmuje imigrantów, turystów i pielgrzymów z dziesiątków krajów. Bezpieczeństwo i nowoczesność są dobrze widoczne dzięki silnej obecności policji i imponującej infrastrukturze. Panamczycy chętnie ćwiczą swój angielski i są bardzo otwarci i świadomi specjalnych potrzeb.

Podczas gdy ŚDM są przeznaczone dla osób w wieku 15-30 lat, WSZYSCY są zaproszeni. Zapraszamy do przyjazdu do Panamy i reprezentowania swojego kraju − zostaniecie powitani ciepłym uściskiem kochających ludzi. Mam nadzieję, że dołączycie do nas, gdy będziemy gościć Jego Świątobliwość papieża Franciszka i pielgrzymów ze wszystkich zakątków ziemi.

Na swoją pielgrzymkę możecie zapisać się pod adresem internetowym : https ://panama2019.pa/en/registration-of-pilgrims/. Można się także zarejestrować poprzez swoją parafię i pielgrzymować w grupie.

Przed planowaniem Waszej podróży do Panamy zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej ambasady, gdzie zamieszczamy więcej szczegółowych informacji na temat ŚDM 2019 : http ://www.embassyofpanama.ca

Niech Bóg Was błogosławi!

Alberto Arosemena Medina

Ambasador Panamy w Kanadzie

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com