French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Trzy sposoby otrzymania odpustu...

w dniu poniedziałek, 01 maj 2017.

Fatima, Portugalia, 1 grudnia 2016 r./06:32 (CNA /EWTN News) − Na 100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii papież Franciszek ustanowił okazję do uzyskania odpustu zupełnego w ciągu całego roku rocznicowego, który rozpoczął się 27 listopada 2016 r. i zakończy się 26 listopada 2017 r.

Sekretarz Wykonawczy Rektoratu Sanktuarium Fatimskiego w Portugalii, André Pereira, wyjaśnił CNA, że podczas całego roku jubileuszowego można uzyskać odpust zupełny. Są trzy sposoby uzyskania odpustu, wyszczególnione w oświadczeniu na stronie internetowej świątyni.

Aby otrzymać odpust zupełny, wierny musi spełnić także zwyczajne warunki: pójść do Spowiedzi św. i do Komunii św., wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

1. ODBĄDŹ PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIUM

Pierwszym sposobem jest „odbycie przez wiernego pielgrzymki do Sanktuarium Fatimskiego w Portugalii i uczestnictwo w nabożeństwie lub modlitwie poświęconej Matce Bożej".

Ponadto, wierni muszą odmówić Ojcze nasz, Wyznanie wiary i wezwać Matkę Bożą.

2. POMÓDL SIĘ PRZED DOWOLNĄ FIGURĄ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

Drugi sposób odnosi się do „pobożnych wiernych, którzy nawiedzą z nabożeństwem figurę Matki Bożej Fatimskiej uroczyście wystawioną do publicznego oddawania czci w dowolnym kościele, oratorium lub we właściwym miejscu w dniach rocznicy objawień, 13 dnia każdego miesiąca od maja do października (2017 r.), a tam pobożnie będą uczestniczyć w nabożeństwie lub modlitwie na cześć Dziewicy Maryi".

Jeśli chodzi o ten drugi sposób, rektor Sanktuarium Fatimskiego powiedział CNA, że nawiedzenie figury Matki Bożej „nie musi koniecznie odbyć się tylko w Fatimie lub wyłącznie w Portugalii", ale można to zrobić wszędzie na świecie.

Ci, którzy ubiegają się o odpust, muszą również odmówić Ojcze nasz, Wyznanie wiary i wezwać Matkę Bożą Fatimską.

3. STARSI I CHORZY

Trzeci sposób uzyskania odpustu zupełnego odnosi się do osób, które ze względu na wiek, chorobę lub inne poważne przyczyny nie mogą się poruszać.

Ci ludzie mogą się modlić przed figurą Matki Bożej Fatimskiej i muszą duchowo zjednoczyć się z nabożeństwami jubileuszowymi w dniach objawień, 13 dnia każdego miesiąca od maja do października 2017 r.

Muszą też „z zaufaniem ofiarować Bogu miłosiernemu przez Maryję, swoje modlitwy i cierpienia, lub ofiary, które czynią w swoim życiu".

Maria Ximena Rondon

http://www.catholicnewsagency.com/news/three-ways-to-obtain-an-indulgence-for-the-100-year-fatima-anniversary-78258 /

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com