French flag English spanish flag

USA: satanistyczna organizacja została oficjalnie uznana za „kościół”

w dniu środa, 01 maj 2019.

Amerykański urząd podatkowy oficjalnie uznał w kwietniu 2019 r. satanistyczną organizację „Satanic Temple” (Kościół Szatana) za „kościół”. Tym samym organizacja zostanie zwolniona z podatku od dotacji, a także będzie uprawniona do otrzymywania wpłat na działalność charytatywną, które można odliczyć od podatku.

Co ciekawe, w decyzji urzędu podatkowego napisano, że organ nie uznaje „Satanic Temple” za religię w tradycyjnym sensie. Mimo to, organizacja została zarejestrowana jako „kościół”. Członkowie jej podkreślają, że nie wierzą by „szatan lub inne nadprzyrodzone koncepcje istniały”, ale obejmują jego imię jako „symbol Wiecznego Buntownika” w opozycji do arbitralnej władzy.

Na ważną kwestię zwraca uwagę Catholic News Agency. Redakcja podkreśla, że przepisy amerykańskiego urzędu podatkowego wyraźnie rozróżniają „kościoły” od „innych organizacji religijnych”. „Kościół musi posiadać pewne cechy w tym m.in. uznaną wiarę i formę kultu, odrębny rząd kościelny, formalny kod doktryny, wyświęconych szafarzy wybranych po ukończeniu określonych kierunków studiów, a także ustalone, konkretne miejsca kultu oraz regularne nabożeństwa”. „Satanic Temple” nie posiada wyżej wymienionych cech, a mimo to został uznany za „kościół”.

Oprócz zwolnienia z podatków, Kościół Szatana będzie mógł teraz także: ustanowić święta wolne od pracy dla wyznawców; ubiegać się o państwowe granty dla organizacji religijnych; organizować publiczne uroczystości i obrzędy religijne; podatnicy mogą uzyskać ulgi podatkowe na Kościół Szatana.

Źródło: LifeSiteNews.com

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com