French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

W kierunku globalnego, cyfrowego i bezgotówkowego społeczeństwa

w dniu czwartek, 01 marzec 2018.

BEZGOTÓWKOWE INDIE ; Cyfrowy program Indii jest flagowym programem rządu indyjskiego z wizją transformacji kraju w społeczeństwo cyfrowe i gospodarkę opartą na wiedzy. „Bezimienne, Skomputeryzowane, Bezgotówkowe”. (www.cashlessindia.gov.in)

Dziesięć lat temu, prawie połowa ludności Indii nie posiadała dowodów identyfikacyjnych − nawet świadectwa urodzenia. Bez dowodu tożsamości człowiek był nierozpoznawalny w systemie ; nie mógł otworzyć konta w banku, otrzymać pożyczki, ubezpieczenia itp... Należał do „nieoficjalnej gospodarki”.

W 2009 r. rząd Indii uruchomił Aadhar, biometryczną bazę danych opartą na 12-cyfrowym numerze identyfikacyjnym wydawanym przez rząd (najnowocześniejsza technicznie karta ubezpieczenia społecznego), uwierzytelnioną przez odciski palców i skany siatkówki każdego obywatela. Do 2016 r. program wydał już numery identyfikacyjne dla 1 miliarda 100 milionów ludzi (ok 95% ludności Indii).

Aadhar jest największym i najbardziej udanym projektem technologii informatycznej na świecie i stworzył podstawę nowego cyfrowego systemu finansowego.

W listopadzie 2017 r. Narendra Modi, premier Indii, zaskoczył naród, wydając zakaz gotówkowy i wycofując wszystkie 500- i 1000-rupiowe banknoty − z grubsza 86% wszystkich pieniędzy w obiegu.

Zakłóciło to całą gospodarkę i spowodowało powszechną panikę, wtrącając ludzi w zaakceptowanie nacisku w kierunku gospodarki cyfrowej.

Czy może to być plan − czy możliwe jest stworzenie powszechnej, globalnej paniki, żeby reszta świata nie miała wyboru i musiała zaakceptować nowy, globalny, cyfrowy system finansowy w połączeniu ze skanowaniem siatkówki i odciskami palców wszystkich ludzi ?

Czy może być wymagany „znak” identyfikacyjny, żeby móc kupować, sprzedawać lub nawet otworzyć konto bankowe w Nowym Porządku Świata ? Bez fizycznej waluty, pozostajemy na łasce tych, którzy kontrolują cyfrowy świat. Bez wyboru, bez gotówki, bez wolności.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com