French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Wielki Reset. Rzeczywistość czy konspiracja?

Napisał Alain Pilote w dniu sobota, 01 maj 2021.

W wydaniu MICHAELA ze stycznia-lutego 2021 r. opublikowaliśmy artykuł na temat Wielkiego Resetu, planu Światowego Forum Ekonomicznego (World Economic Forum) dla świata1. W artykule omówiono plany założyciela i prezesa wykonawczego Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba, dotyczące transformacji światowej gospodarki od początku do końca, eliminując zarówno klasę średnią, jak i własność prywatną, co doprowadzi do komunizmu na skalę światową.

Światowi liderzy byli entuzjastycznymi zwolennikami tego projektu, a główne media odnoszą się z zachwytem do Wielkiego Resetu, twierdząc, że przyniesie on korzyści ludzkości poprzez zmniejszenie konsumpcji, zanieczyszczenia środowiska i emisji dwutlenku węgla. Jednak ci sami światowi przywódcy i media ignorują ciemniejsze aspekty Wielkiego Resetu. Czy Reset to projekt makiaweliczny, który ma przynieść korzyści elicie finansowej tego świata? Czy jego krytyków należy odrzucać jako zwolenników teorii spiskowych?

Ks. Dwight Longenecker, ksiądz katolicki, opublikował na swojej stronie internetowej 25 stycznia 2021 r. wpis zatytułowany Spisek? Jaki spisek?, w którym powiedział2:

„Co składa się na teorię spiskową? Jednym z głównych elementów jest to, że proponuje alternatywną wersję prawdy połączoną z potężnymi, podejrzanymi postaciami, które za kulisami pociągają za sznurki swoich marionetek, aby zapoczątkować jakąś nikczemną nową sytuację, w której posiadają całkowitą władzę. Inną cechą teorii spiskowej jest zdolność wierzących do „łączenia kropek" i dostrzegania wzorców, których nikt inny nie widzi… Czas poszedł naprzód i większość teorii spiskowych z przeszłości okazała się bezpodstawna. Ale to nie ma znaczenia. Nowe teorie spiskowe zawsze pojawiają się, zastępując te, które są nieaktualne. Dlatego zacząłem nie ufać wszystkim teoriom spiskowym...

Jednak, i to jest duże jednak, coś nie jest teorią spiskową, kiedy spiskowcy się ujawniają i otwarcie rozmawiają o tym, co robią, a dziś w naszym społeczeństwie dzieje się wiele rzeczy, z powodu których (jeśli o nich mówimy) możemy zostać oskarżeni o bycie zwolennikami teorii spiskowych. W porządku jest przyznać się do tych rzeczy i powinniśmy o nich rozmawiać, ale powinniśmy zachować równowagę i spokój oraz mówić o faktach, a nie tylko o niedorzecznych teoriach.

Rozważmy więc kilka. Czy istnieje grupa ludzi, którzy manipulują w celu uzyskania globalnej dominacji i kontroli? Tak. To nie jest tajemnica i oni nie są tajemnicą. Podają do publicznej wiadomości fakt, że się spotykają. Organizacja Narodów Zjednoczonych to globalna potęga, Światowa Organizacja Zdrowia, Światowe Forum Ekonomiczne, Bank Światowy to tylko kilka… Te i wiele innych grup nie są tajemnicą.

Czy mają one plan dominacji nad światem? Tak. Nazywa się to Wielkim Resetem. Ponownie, to nie jest tajemnica. Wydali zręczne materiały reklamowe na ten temat. Pojawił się on na okładce magazynu TIME (wydanie międzynarodowe z 23 października 2020 r.). Jasne jest, że chcą przerobić globalną gospodarkę. Sekretarz stanu w administracji Bidena, John Kerry3, powiedział, że nastąpi to szybko. Biden to ich człowiek. Partia Demokratyczna to popiera. To nie jest teoria spiskowa. To plan, otwarty. (Uwaga redakcyjna: Biden użył w swojej kampanii politycznej wyrażenia „Odbudujmy lepiej" [Build back better]. Jest to hasło projektu Reset).

Czy ten globalistyczny establishment postrzega Donalda Trumpa z jego programem America First jako główną przeszkodę w swoich planach? Ponownie − to nie jest tajemnica. Przez cztery lata robili wszystko, aby się go pozbyć.

Uznanie rzeczy, które są jawne, to nie oddawanie się teoriom spiskowym. Czy bogaci, potężni ludzie knują, by stać się bogatszymi i potężniejszymi? Oczywiście. To właśnie robią bogaci i wpływowi ludzie. Tak zawsze robili bogaci i potężni ludzie. Czy spotykają się za kulisami, kontrolują finanse, kontrolują komunikację i manipulują ludźmi za pomocą łapówek, szantażu i nielegalnych prowizji? Oczywiście. To właśnie robią bogaci i wpływowi ludzie. Dlatego są bogaci i potężni. Czy współpracują z innymi bogatymi i wpływowymi ludźmi, zawierając transakcje na zapleczu, planując sprawy w tajemnicy, aby uzyskać większą kontrolę i więcej bogactwa? Tak. To nie jest tajemnica. To właśnie robią bogaci i potężni ludzie. Czy są w przymierzu z Szatanem, wykonując jego wolę na świecie, aby kontrolować ten świat? Tak, znowu, to nie jest tajemnica. To jest to, co robią bogaci i potężni ludzie i co zawsze robili".

Premier kanadyjskiej prowincji Alberta, Jason Kenney, podzielił się swoimi przemyśleniami4 na temat Wielkiego Resetu na stronie internetowej Rebel News 4 grudnia 2020 r.

„Zadano mi pytanie: Jakie jest pańskie stanowisko w sprawie Wielkiego Resetu, który liberałowie planują wprowadzić? Cóż, pozwólcie mi tylko powiedzieć, po pierwsze, czym jest ten Wielki Reset? Pierre Poilievre, krytyk finansowy federalnej Partii Konserwatywnej, wyraził ostatnio obawy w tej sprawie, a następnie został zaatakowany przez niektóre media i liberałów za rzekome rozpowszechnianie teorii spiskowych.

Cóż, Wielki Reset to tak naprawdę tytuł książki bardzo znanego jej zwolennika, Klausa Schwaba; wysłał mi jej egzemplarz − przypuszczam, że wysłał ją prawdopodobnie do każdego przywódcy rządowego na całym świecie, a teza Klausa Schwaba w jego książce jest taka, że rządy, społeczeństwa i świat powinny'wykorzystać okazję, kryzysu zdrowia publicznego i kryzysu gospodarczego, aby wyobrazić sobie na nowo świat i radykalnie zmienić politykę'.

W jaki sposób? Opisałbym to jako zbiór lewicowych pomysłów na mniej wolności i więcej rządów, więcej interwencji rządu na rzecz polityki, która, jak sądzę, doprowadziłaby do ogromnej biedy…

Nawiasem mówiąc, Klaus Schwab jest założycielem i prezesem wykonawczym Światowego Forum Ekonomicznego, znanego również jako Szczyt w Davos; nazywam to największym zgromadzeniem globalnych hipokrytów w historii. Davos to mała wioska narciarska w Szwajcarii i myślę, że każdego lutego kilka tysięcy super bogatych ludzi − wielu miliarderów, milionerów, globalnych dyrektorów generalnych i polityków przylatuje do Davos. Ludzie setkami prywatnych samolotów lecą do Szwajcarii i spędzają tydzień na wykładach dla reszty świata, w tym zwłaszcza pracujących kobiet i mężczyzn, o tym, jak powinni zmniejszyć swój ślad węglowy. Hipokryzja tego tłumu jest tak wielka, że nie da się jej uciąć nożem.

Więc nie zamierzam przyjmować żadnego kierunku politycznego od Klausa Schwaba lub jemu podobnych. To, co uważam za obraźliwe, to fakt, że tak zwany Wielki Reset nie jest teorią spiskową, jest to rzeczywisty zestaw konkretnych propozycji, które są popierane przez pewnych bardzo wpływowych ludzi, odnoszących się do nich, cytujących je, w tym najwyraźniej przez [kanadyjskiego] premiera Trudeau, który jasno nawiązał do niej − do teorii Schwaba − w przemówieniu, jakie wygłosił w ONZ kilka miesięcy temu5.

Więc mówienie o tym nie jest teorią spiskową; są ludzie, którzy to popierają i myślę, że jest to całkowicie uzasadnione, aby demokratycznie wybrany przywódca, taki jak ja, powiedział „Na pewno nie! Nie zamierzamy nadużywać ani wykorzystywać kryzysu do realizacji programu politycznego. Jeśli w rzeczywistości wszyscy w tym jesteśmy, jak ciągle powtarzamy, [jak] mówią, to co powiecie na to, że skupimy się na kryzysie, na ochronie życia i środków do życia, pomaganiu ludziom przejść przez to, a co powiecie na to, że potem − zamiast wykorzystywać kryzys, który narzuci społeczeństwom demokratycznym całą masę nieudanych pomysłów socjalistycznej polityki − co powiecie na to, że ponownie skupimy się na generowaniu wzrostu gospodarczego… na ponownym uruchomieniu niektórych z setek tysięcy przedsiębiorstw, które upadną".

Dla Schwaba mylące jest nazywanie swojego projektu Wielkim Resetem, jakby wszystko miało wyglądać tak, jak było wcześniej. Czy będzie to przypominać naciśnięcie klawisza „reset" na urządzeniu w celu przywrócenia go do pierwotnego stanu? Wręcz przeciwnie, powrót do normalności, do stanu rzeczy sprzed Covid-19, wcale nie jest celem Schwaba. Mówi nam, że nic już nie będzie takie samo; że gospodarka musi najpierw załamać się (co ma obecnie miejsce przy przedłużającym się lockdownie). Jego projekt powinniśmy raczej nazwać Wielką Rewolucją.

Socjalizm i komunizm są skazane na niepowodzenie. Dowodem na to są doświadczenia Związku Radzieckiego w ubiegłym wieku. Niemniej, to jest to, co wyobraża sobie Klaus Schwab, stwierdzając, że za dziesięć lat „nie będziecie nic posiadać. I będziecie szczęśliwi!"". Według Schwaba znikną wszystkie prywatne firmy, ludzie otrzymają pieniądze od rządu (w postaci cyfrowej waluty, ponieważ pieniądze papierowe zostaną wyeliminowane), ale bez wolności posiadania czegokolwiek, w tym firmy. Bez innych źródeł dochodu ludzie staną się niewolnikami państwa. Koń przywiązany do słupa ma zagwarantowany posiłek każdego dnia, jeśli ma dobrego pana, ale nie ma wolności.

Jest to całkowite przeciwieństwo dywidendy Kredytu Społecznego zaproponowanej przez Clifforda Hugh Douglasa i Louisa Evena i nauczanej na łamach tego czasopisma. MICHAEL szanuje wolność i własność prywatną. Reformy monetarne, które popieramy, uczyniłyby każdego obywatela prawdziwym kapitalistą, właścicielem prawdziwego kapitału opartego na dziedzictwie zasobów naturalnych oraz wynalazków i innowacji minionych pokoleń.

Daleki od pragnienia zaniku własności prywatnej, Kościół rzymskokatolicki w swojej nauce społecznej opowiada się za jej powszechną dostępnością, aby wszyscy mogli stać się prawdziwymi właścicielami kapitału i naprawdę być kapitalistami. Papież św. Jan XXIII napisał w encyklice Mater et magistra (15 maja 1961, nn. 114-115):

„Prawa do używania dóbr ziemskich, jako naturalnej podstawy życia, domaga się sama godność osoby ludzkiej. Prawu temu odpowiada również podstawowy obowiązek przyznania własności prywatnej możliwie wszystkim ludziom... Dlatego, stosując roztropnie różne wypróbowane osiągnięcia postępu technicznego, nietrudno będzie władzom państwowym stosować taką politykę gospodarczą i społeczną, która ułatwiałaby jak najszerszy dostęp do prywatnego posiadania takich rzeczy, jak np. trwałe dobra konsumpcyjne, dom mieszkalny, posiadłość ziemska, narzędzia pracy niezbędne w warsztatach rzemieślniczych i jednorodzinnych gospodarstwach rolnych, udziały pieniężne w średnich czy wielkich przedsiębiorstwach".

Schwab proponuje nie system reform monetarnych znany jako Kredyt Społeczny lub Demokracja Ekonomiczna, ale „chiński kredyt społeczny", system nadzoru i kontroli ustanowiony przez Komunistyczną Partię Chin w celu monitorowania i cenzurowania swoich obywateli.

Równie niepokojący i bardziej przerażający jest plan Schwaba, aby przekształcić stworzenia Boga, ludzi, w ich fizycznej integralności, poprzez połączenie nas z komputerami i sztuczną inteligencją, chwaląc się, że dzięki neurotechnologicznym ulepszeniom mózgu i edycji genetycznej możliwe będzie monitorowanie myśli wszystkich ludzi. Brzmi to jak science fiction, ale Schwab opisał ten dystopijny transhumanizm w swojej książce Czwarta rewolucja przemyslowa (The Fourth Industrial Revolution), opublikowanej w 2016 roku.

Niech Bóg uchroni nas przed taką przemianą gospodarki i ludzkości. Społeczeństwo zresetowane potrzebuje Kredytu Społecznego Douglasa, a nie Klausa Schwaba i diabolicznych machinacji Światowego Forum Ekonomicznego. Jak pisze Louis Even w następnym artykule, potrzebny jest kapitalizm dla wszystkich, a nie komunizm.


a

1.) Zob. Alain Pilote, Po upadku gospodarki nadchodzi „Wielki Reset”, MICHAEL nr 110, styczeń-luty 2021.

2.) dwightlongenecker.com/conspiracy-what-conspiracy/

3.) Sekretarzem stanu USA jest obecnie Antony Blinken, a John Kerry jest pełnomocnikiem prezydenta ds. klimatu.

4.) www.youtube.com/watch?v=48CYo90gWU4

5.) W ramach wideokonferencji ONZ 29 września 2020 r. premier Kanady Justin Trudeau powiedział: „Ta pandemia dostarcza okazji do resetu”. Obejrzyj ten film: www.youtube.com/watch?v=n2fp0Jeyjvw ans

O autorze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com