French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

„Z determinacją poszedłeś śladami Louisa Evena”

w dniu niedziela, 01 maj 2022.

Marcel Lefebvre został doceniony przez wielu ludzi z Afryki, których poznał. Jeden z nich, JE ks. Mathieu Madega, biskup z Gabonu, uczestniczył w czterech naszych sesjach studyjnych poświęconych Kredytowi Społecznemu w Rougemont w Quebeku. Tutaj prezentujemy hołd, jaki złożył zmarłemu Marcelowi Lefebrve.

Ukochany Marcelu Lefebvre, waleczny bojowniku o Kredyt Społeczny, będziemy tęsknili za twoim uśmiechem, nawet jeśli pozostaniesz obecny w naszych sercach. Chociaż jesteś teraz po drugiej stronie, nadal czujemy Cię pośród nas, dzięki „Świętych obcowaniu" głoszonym w Wyznaniu Wiary. Ave Maria, stańmy do walki wraz z Niepokalanym Sercem Maryi i św. Michałem Archaniołem.

Louis Even, człowiek o silnej wierze katolickiej, odkrył Kredyt Społeczny dzięki szkockiemu inżynierowi Cliffordowi Hugh Douglasowi. Jest to prawdziwe rozwiązanie problemu „ubóstwa pośród obfitości".

Opierając się na Piśmie Świętym i naukach papieży Kościoła, Louis Even, pomimo trudności i przeszkód, zaangażował się w szlachetną walkę o Kredyt Społeczny pod opieką Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła.

Marcel Lefebvre z kolei poszedł w ślady Louisa Evena z determinacją, oddaniem, entuzjazmem, wielką radością, stanowczą nadzieją, miłością i godną podziwu wojowniczością. Wykorzystał te cechy, aby rozwijać nowe horyzonty. Jak dobry gracz rugby z piłką w ręku, rzucił się do walki. Brawo, Marcelu Lefebvre!

Niech Bóg pomoże przetrwać Pielgrzymom, by kontynuowali walkę Marcela wraz z modlitwą i konkretnym zaangażowaniem. Chwała niech będzie Bogu, który obsypał was błogosławieństwami szlachetnej sprawy, Kredytu Społecznego.

Marcelu Lefebvre, teraz bierzesz udział w bankiecie weselnym Baranka. Proszę pozdrów wszystkich Pielgrzymów św. Michała, którzy już są w niebie, zwłaszcza Louisa Evena, panią Côté-Mercier i twojego brata, Rejeana. Ostatniego dnia, uwolnieni od systemu pieniądza dłużnego, dołączymy do ciebie i będziemy „przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie" w wiecznym pokoju i świetle u boku Maryi Panny, Świętego Michała Archanioła i wszystkich świętych.

+ Biskup Mathieu Madega

(Zobacz także na s. 29 świadectwo biskupa Kenii Josepha Mbatii)

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com