French flag English spanish flag

Kredyt Społeczny jest kopalnią diamentów

w dniu piątek, 01 październik 2010.

Mecenas Francoise A. Kaudjhis-Offoumou

Drodzy członkowie Kongresu, pragnę wam wszystkim pogratulować, a zwłaszcza Pielgrzymom św. Michała, którzy kontynuują swoje dzieło w prostocie, pokorze, w swojej odwadze i wytrwa-łości, z rodziny na rodzinę, z generacji na generację.

Brałam udział w tygodniowej sesji naukowej Pielgrzymów św. Michała od 27 sierpnia do 5 września 2010 r. Obecnie uczestniczę w Kongresie, któ-ry pozwoli wam dokonać bilansu waszej pracy i odsłoni wam nowe perspektywy.

Gigantyczne dziedzictwo

Jestem dumna z Pielgrzymów św. Michała z powodu ich pokory, uczciwości, za ich wkład w dzieło, pomimo ciężaru gatunkowego tego gigantycznego dziedzictwa przekazanego im przez Louisa Evena i Gilberte Côté-Mercier. To dziedzictwo jest przeogromne. Odczuwam wielką radość z powodu tej kopalni złota – co ja mówię – kopalni diamentów, którą reprezentuje spuścizna, jaką odziedziczyliście i którą chcecie się dzielić. Ta spuścizna, ten skarb, ta kopalnia diamentów, to oczywiście Kredyt Społeczny.

Nikt nie ma wątpliwości, że ubóstwo jest naj-bardziej podstępną, najbardziej niebezpieczną i najgroźniejszą formą pogwałcenia praw człowieka. I znaleźć sposób walki ze skandalem biedy – ten sposób jest sam w sobie skarbem. Dlatego użyłam porównania z kopalnią diamentów. Kredyt Społeczny jest skarbem. Jest głosem tych, którzy nie mają głosu, gdyż przywraca godność człowiekowi. Kredyt Społeczny jest projektem społecznym.

Będąc waszym rzecznikiem, opieram się na opinii wielebnych ojców Richarda i Martiala, którzy są ze mną, i którzy są członkami Komisji Sprawiedliwości i Pokoju. Moim wsparciem będzie także jego Ekscelencja Arcybiskup Marie-Daniel Dadiet. Jego Ekscelencja Dadiet jest wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu i przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Pokoju Episkopatu oraz arcybiskupem Korhogo, i to na jego prośbę przybyliśmy tutaj. Zapewniam was o jego błogosławieństwie.

Powracam do tematu. Kredyt Społeczny jest rzeczywistością, ale wciąż nie poznano wszystkich jego wartości, które może dać światu. Z tej przyczyny pragnę pokornie osobiście zachęcić was do rozpowszechnienia waszego projektu na szeroką skalę w całej Afryce, która została uznana za najbiedniejszy kontynent, a zwłaszcza na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poproście biskupów, aby zaakceptowali w programach dla seminariów nauczanie Kredytu Społecznego w powiązaniu z nauczaniem społecznej doktryny Kościoła. Następnie proszę o rozpoczęcie kampanii informacyjnej, kampanii uczulenia opinii publicznej, edukacji i komunikacji poprzez wasze media, biuletyny, żeby przekonać ludzi do Kredytu Społecznego. Wreszcie proszę was o współpracę z Komisją Sprawiedliwości i Pokoju na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Afryce i na całym świecie.

Wasza gazeta ma znaczący tytuł: Vers Demain (W kierunku przyszłości – francuska edycja MICHAELA), ponieważ myślicie o przyszłości. To jest wizja przyszłościowa – gratuluję wyboru. Dzięki Vers Demain możecie przekonać przyszłe pokolenia.

Medytacja różańcowa

Pragnę wam pogratulować codziennej medytacji różańcowej. Ja sama należę do Legionu Maryi. Różaniec jest najlepszą bronią w walce z szatanem. I on o tym wie. Szatan ucieka przed Różańcem, bo w każdej tajemnicy zagłębiamy się w medytacji nad życiem Jezusa. Szatan sam to wyznał, że bronią religii katolickiej, która go najbardziej przeraża jest Różaniec, przed którym jest zmuszony uciekać.

Proszę was, byście mi zwracali uwagę na pro-wokacje. Wiadomo przecież, że bez burzy nie ma tęczy.

Kończąc błagam Jezusa Miłosiernego za wstawiennictwem Jego Niepokalanej Matki Wszelkich Łask, św. Józefa i św. Michała Archanioła, aby wasze modlitwy o wprowadzenie w życie Kredytu Społecznego i wszystkie wasze modlitwy były wysłuchane, za Pielgrzymów św. Michała, ich rodziny, ich przyjaciół, Jego Boską miłość, abyśmy pokochali całym sercem Jego słowa i czyny i abyśmy nie ustawali w modlitwie.

Mecenas Francoise A. Kaudjhis-Offoumou

Pani mecenas jest członkiem Komisji Sprawiedliwości i Pokoju, kierowanej przez arcybiskupa Korhogo, Marie-Daniela Dadiet z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com