French flag English spanish flag

Niesamowita broń Kredytu Społecznego

w dniu piątek, 01 październik 2010.

Jego Ekscelencja Biskup Gerard Mulumba Kalemba

Jego Ekscelencja Biskup Gerard Mulumba Kalemba, Demokra­tyczna Republika Konga

Otrzymuję czasopismo MICHAEL (Vers De­main) od kilku lat. Widziałem w nim tylko wątek reli­gijny, nie domyślając się innego aspektu: Kre­dytu Społecznego... Spotkawszy pewnego dnia Jego Eminencję Bernarda, poprosiłem go, żeby mi pożyczył książkę „Pod znakiem obfitości” Louisa Evena. Zacząłem ją czytać, zanim wyjechałem z Konga i skończyłem w czasie podróży. Tak więc za­nim do was przyjechałem, byłem już przygoto­wany.

Ta cała sprawa z zadłużeniem naszych krajów przechodzi ludzkie wyobrażenie. A w dodatku to wszystko da się wytłumaczyć. Nieprawdopodobne! Zrozumiałem to, poznając teorię Clifforda Douglasa i Louisa Evena. Zrozumiałem to natych­miast, bo znam to z własnego doświadczenia. Co więcej, nasz profesor Alain Pilote wytłumaczył to ja­sno. Zrozumiałem, że Kredyt Społeczny jest bro­nią niesamowitą... My zwyciężymy, bo to nie pocho­dzi od ludzi, ale od Boga. Bóg widzi naszą niedolę, tak jak widział niedolę i zniewolenie swo­jego ludu w Egipcie. Pan powiedział: „Widziałem niedolę mego ludu i przychodzę z pomocą”.

Braterska atmosfera

Czas pobytu u was upłynął w atmosferze brater­stwa, solidarności, o której mówi Kredyt Spo­łeczny, a która zapanuje wszędzie tam, gdzie idea Kredytu będzie realizowana.

Popieram i zachęcam do kontynuowania dzieła, tych, którzy nad nim pracują. Walczycie o to całe życie, nie widząc końca drogi. Ale to jest kwe­stia czasu: płomień ogarnie całą Ziemię.

Wkrótce powrócimy do naszego kraju. Musimy przemyśleć strategię działania na poziomie lokal­nym, prowincjonalnym i krajowym. Zaprezentujemy ideę Kredytu Społecznego naszym biskupom. Mu­simy rozważyć, jak mamy przygotować naszych lu­dzi i liczymy na waszą modlitwę.

JE Bp Gerard Mulumba Kalemba

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com