French flag English spanish flag

Następny etap: technologia 6G

w dniu wtorek, 01 październik 2019.

Jakie czynniki będą napędzały rozwój szóstej generacji mobilnych technologii? Czym będzie różnić się 6G od 5G?

Rozvan-Andrei Stoica i Giuseppe Abreu z Uniwersytetu Jacobsa w Bremie w Niemczech sądzą, że głównym motorem przyszłej technologii mobilnej będzie sztuczna inteligencja (SI) i że 6G będzie stała za całkowicie nową generacją aplikacji przeznaczonych dla inteligencji maszynowej.

6G będzie oferować jeszcze większą prędkość przesyłu – obecnie sądzi się, że może ona zbliżyć się do jednego terabajta na sekundę. 6G umożliwi współpracę na ogromną skalę między podmiotami wykonującymi skomplikowane zadania. Na przykład będzie wykorzystywana przy koordynacji ruchu automatycznych pojazdów przyszłości w miastach. Będą one musiały znać swoją lokalizację, otoczenie i to jak się one zmieniają, a także obecność innych użytkowników dróg (rowerzyści, piesi i inne pojazdy). Będą optymalizować swoje trasy i minimalizować czas przejazdu. Będą same tworzyć sieci, stanowiące elementy większych sieci obliczających trasy i czas przejazdu. Sieć 6G będzie wykorzystywana także do monitorowania i planowania rynku finansowego, optymalizacji opieki zdrowotnej oraz zdolności przewidywania i reagowania na zdarzenia w trakcie ich występowania – na niewyobrażalną wcześniej skalę.

Agenci Sztucznej Inteligencji będą odgrywać ważną rolę w naszej przyszłości. Do wykorzystania ich mocy konieczna będzie zdolna do współpracy Sztuczna Inteligencja. „Ze względu na charakter mobilnego społeczeństwa XXI wieku oczywiste jest, że taką współpracę można osiągnąć jedynie za pośrednictwem komunikacji bezprzewodowej” – mówią Stoica i Abreu.

(źródło: TechnologyReview.com, https://tinyurl.com/y4sdls55m, za Nexus, wrzesień-październik 2019)

Najnowsza Publikacja

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com