French flag English spanish flag

Kardynał Gerhard Müller : o Polsce

w dniu wtorek, 01 październik 2019.

Niemiecki Kardynał Gerhard Müller, autorytet Kościoła, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, znany jest z troski o prawdę. Jego bezkompromisowe wypowiedzi bronią Polski i jej chrześcijańskiego dziedzictwa.

Żaden kraj nie ma prawa pouczać Polski na temat zasad demokracji, ponieważ Polska uczyniła najwięcej dla zachowania demokracji w Europie. Polska jest tym krajem w Europie, który najwięcej uczynił dla demokracji, dla wolności, dla samostanowienia narodu, dla godności osoby ludzkiej. W swojej historii Polska najwięcej ucierpiała i najwięcej walczyła (…).

Żaden naród nie może być nauczycielem innych w Europie. Żadna europejska instytucja nie może narzucać innym swoich wartości. Dzisiejszy atak na Polskę jest gorszy niż rozbiory (…). Polska została podzielona, nastąpiły rozbiory, ale nie zaatakowano duszy polskiej. Dzisiejszy atak na Polskę jest gorszy, bo wtedy rozerwano tylko ciało. Dzisiaj chodzi o śmiertelny cios, który ma być zadany polskiej duszy. Wewnętrzne współrzędne chrześcijańskiej Polski mają zostać zniszczone (…).

Film Wojciecha Smarzowskiego Kler nie pokazuje poszczególnych księży, tylko jest krytyką całej katolickiej Polski (…). Tak jak kiedyś magnaci z pomocą pieniędzy pruskich i rosyjskich zdradzili Polskę, tak teraz są Polacy, którzy chcą zniszczyć wewnętrzną tożsamość Polaków. Jak to zrobić? Wzbudzić nieufność wobec innych (…).

Znamy to z przeszłości – w hitlerowskich Niemczech były realizowane takie filmy – ci źli Polacy, ci źli Żydzi, ci źli Rosjanie. To powoduje resentymenty, niechęć do innych, stereotypy i prowadzi do kampanii nienawiści.

Z marksistowskiej ideologii wynika zaprzeczenie wszystkich zasad, które legły u podstaw Europy. Dlatego trwa atak na kraje, które dążą do rechrystianizacji kontynentu.

Najpierw chciano w ten sposób zniszczyć katolicką Irlandię, teraz Polska jest w centrum zainteresowania tych środowisk. Gdybym był Donaldem Tuskiem i miał coś do powiedzenia w Europie, to zamiast pouczać Polskę, nauczyłbym wszystkich w Parlamencie Europejskim wypowiadać jedno słowo po polsku: „dziękuję”. Dziękuję za to, czego Polska dokonała w Europie (…).

Często ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski z Zachodu, mówią Polakom: „jesteście średniowieczni, zacofani”. Nie słuchajcie ich. Bądźcie świadomi swojej tożsamości, walczcie jak żołnierze Armii Krajowej przeciwko tyranom, tak jak górnicy kopalni Wujek (…).

My reprezentujemy kulturę życia, na bazie Zmartwychwstania sprzeciwiając się nienawiści i temu, co ohydne.

Gerhard Kardynał Müller

Najnowsza Publikacja

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com