French flag English spanish flag

STOLICZKU NAKRYJ SIĘ

w dniu wtorek, 01 październik 2019.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał 2 X 2019 r. Ustawę o Bankowości Publicznej (AB857), co pozwoli zarządom miast i powiatów tworzyć lub sponsorować swoje własne banki publiczne. Banki te z kolei zapewnią organom publicznym dostęp do pożyczek o oprocentowaniu znacznie niższym niż w bankach prywatnych. Kalifornia będzie drugim stanem po Dakocie Północnej, w którym zalegalizowano tego rodzaju instytucje. Podpisanie ustawy „stanowi wyraźny sygnał, że Kalifornia stawia ludzi przed zyskami z Wall Street” − powiedział David Chiu, współautor ustawy.

2 października 2019 r. gubernator Kalifornii podpisał ustawę umożliwiającą powołanie banku publicznego w tym stanie.

„Zwycięstwo w Kalifornii! Podpis gubernatora Gavina Newsoma spowodował, że AB 857 − oddolna ustawa o bankowości publicznej, przygotowana przez obywateli − jest prawem w Kalifornii. California Public Banking Alliance (Kalifornijski Sojusz Bankowości Publicznej) nieustępliwie edukuje ustawodawców, opracowuje język i wyzwala ogromne poparcie publiczne w całym stanie. Silne przywództwo współautorów ustawy, członków Zgromadzenia Miguela Santiago i Davida Chiu, pociągnęło za sobą 19 współsponsorów i wsparcie kilku przewodniczących komitetów, wyraźnie pokazując, że wola ludzi stoi za bankami, które służą interesowi publicznemu. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych”.

Walka setek działaczy organizacji PBI (Public Banking Institute − Banking in the Public Interest/Instytut Bankowości Publicznej − Bankowość w Interesie Publicznym), skupiającej aktywistów na rzecz powołania banków publicznych w USA, trwała wiele lat i wreszcie osiągnięto sukces legislacyjny, który można by porównać do hipotetycznej sytuacji w Polsce – wprowadzenia zapisów umożliwiających powołanie banków komunalnych w polskich województwach lub powiatach.

Gratulując Kalifornijczykom sukcesu (nota bene w kolejce po legislację stanową tego typu stoi kilkanaście kolejnych stanów USA) chciałbym zwrócić uwagę, że wszyscy aktywiści PBI przez lata uderzali w jeden punkt, aby osiągnąć to, co zamierzyli, a tym punktem jest suwerenna bankowość, od której zależy dobrobyt społeczeństwa.

Władza finansowa jest obecnie pierwszą władzą, ponad władzami Monteskiusza. To władza wynikająca z posiadania przez grupę trzymającą władzę, zwaną w USA deep state (w wolnym tłumaczeniu: władzę głęboko ukrytą przed społeczeństwem), stoliczka, który sam się nakrywa dowolną ilością pieniądza. Kto posiada ten stoliczek, ten może wszystko – np. wykupywać najlepsze parcele w Warszawie i budować sobie na nich, co tylko zechce, bez żadnego udziału pracy tych, którzy stają się, krok po kroku, właścicielami tych parceli, poza machaniem przez nich zaczarowaną różdżką i wypowiadaniem zaklęć ogłupiających narody. Jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Oto fotograficzny zapis deep state działającego w centrum Warszawy:

Na lewo bank szwajcarski Credit Suisse, opisany na str. 62 przetłumaczonej przeze mnie pracy prof. Richarda Wernera „Stracone stulecie w ekonomii”, który w 2008 roku podniósł metodą stuknięcia w klawisze komputera (to współczesna różdżka) swój kapitał o 7 mld funtów brytyjskich, czyli stworzył z niczego i bez pracy ok. 40 mld zł na własne potrzeby, z których jedną widzimy na zdjęciu. Po prawej stronie bank JP Morgan Chase – największy bank amerykański, którego przekręty opisuje świeżej daty artykuł:

„Inna godna uwagi kwestia pojawiła się 16 września 2019 r. Największy bank w Stanach Zjednoczonych, JPMorgan Chase, posiadał swój wydział metali szlachetnych, który został oskarżony <https://www.justice.gov/opa/pr/current-and-former-precious-metalas-traders-charged-multiyear-market-manipulation> przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o to, że przez około osiem lat był przedsiębiorstwem przestępczym, ponieważ ustalał ceny złota, srebra i innych metali szlachetnych. Kierownik tego wydziału i dwóch innych handlowców metali szlachetnych zostało oskarżonych o wymuszanie haraczy na podstawie statutu RICO, który zazwyczaj jest zarezerwowany dla przestępczości zorganizowanej. Departament Sprawiedliwości oświadczył, że handlowcy i ich współspiskowcy (inni zostaną ujawnieni w późniejszym terminie) „prowadzili sprawy wydziału poprzez działania polegające na wyłudzaniu pieniędzy, w szczególności przez oszustwa elektroniczne wpływające na instytucje finansowe i oszustwa bankowe”.

Bank ten przez Departament Sprawiedliwości USA został nazwany „zbrodniczym przedsiębiorstwem, prowadzącym nielegalną działalność przez osiem lat, polegającą na oszustwach elektronicznych i bankowych”.

To komentarz do dwóch tylko zdjęć z centrum Warszawy, ale wiemy też o trwającej od lat akcji reprywatyzacji warszawskich kamienic, czyli wyzuwania nas, warszawskich Indian, z naszej ziemi i majątków, przez właścicieli kapitału pochodzącego w dużej części z nakrywających się stoliczków. Na horyzoncie mamy agresję armii 447, także wyposażonej w stoliczek nakryj się, którego pieniędzmi tworzonymi ex nihilo można kupić każdą władzę.

Jeśli na wzór Amerykanów nie zajmiemy się likwidacją stoliczka, zapewniającego ustawiczną ekspansję ich właścicielom, wkrótce będziemy doszczętnie ograbieni z ziemi i dobrze strzeżeni wieżami strażniczymi (jak na zdjęciu) oraz wieżami 5G montowanymi w miastach i rezerwatach przyrody, i będziemy patrzeć z dumą na drapacze chmur, jakby były nasze.

Odebranie gangsterom stoliczków, które się nakrywają, to imperatyw wolności. Kalifornijczycy już to zrozumieli.

Krzysztof Lewandowski

Najnowsza Publikacja

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com