Pielgrzymi św. Michała
Działalność katolicka, prasa, apostolat, edukacja dla sprawiedliwości społecznej
Ruch Pielgrzymów św. Michała został założony w Kanadzie w 1939 r. przez Louisa Evena i Gilberte Côté-Mercier, w celu promowania budowy lepszego świata, bardziej chrześcijańskiego i sprawiedliwego społeczeństwa poprzez szerzenie i wprowadzanie nauczania Kościoła rzymsko-katolickiego w każdym sektorze życia społecznego.
Zobacz: Wyspa rozbitków
Dom św. Michała Archanioła, główne biuro Ruchu i rezydencja dla kobiet
Właśnie w tym celu założyli oni pismo katolickie, patriotyczne, wolne od wpływu partii politycznych, instytucji, organizacji i reklam, co umożliwia wierność prawdzie i sprawiedliwości. Początkowo, bo w 1939 r. w języku francuskim pt. Vers Demain, następnie w 1953 r. powstała jego angielska wersja zatytułowana Michael i w 1999 r. wersja w języku polskim również pt. Michael. Dziś dodatkowo drukują oni i rozprowadzają w 8 językach 4 i 8-stronicowe, darmowe wydruki w liczbie około 30 milionów egzemplarzy rocznie na wszystkich kontynentach. Materiały te rozszerzają światopogląd, pomagają poznać odfałszowaną historię, zrozumieć i ocenić sytuację polityczno-ekonomiczną Polski i świata. Przy pomocy tych materiałów odbudowuje się wiarę, ducha narodowego i sprawiedliwość społeczną przez wprowadzenie zasad Kredytu Społecznego.

Termin „Kredyt Społeczny” oznacza pieniądze społeczne lub narodowe, pieniądze emitowane i tworzone przez społeczeństwo, w przeciwieństwie do pieniędzy obecnych – „kredytu bankowego”, tworzonego i kontrolowanego przez banki prywatne. Zbiór zasad Kredytu Społecznego jest w całkowitej zgodzie z doktryną Nauki Społecznej Kościoła Katolickiego, czego dowodem są liczne pisma i wypowiedzi autorytetów Kościoła i świeckich, a nawet Papieży, w szczególności Ojca Świętego Jana Pawła II.
Dom Niepokalanej, miejsce comiesięcznych spotkań i rezydencja dla mężczyzn
Właśnie dlatego Louis Even zdecydował się na rozpowszechnianie doktryny Kredytu Społecznego (kompletu zasad propozycji finansowych genialnego inżyniera szkockiego Clifforda Hugh Douglasa), powstałej w 1917 r., w celu rozwiązania problemu biedy i chronicznego braku siły nabywczej w rękach konsumentów. Nikt nie powinien pozostać obojętny i bierny w istniejącej obecnie sytuacji, więc przyłącz się i stań się jednym z nas.
Pielgrzymi św. Michała z Ghany – Afryka zachodnia, Pielgrzymów można także spotkać na Filipinach, w Ekwadorze, we Francji, Belgii, Niemczech, Polsce i oczywiście w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
Być Pielgrzymem św. Michała dla sprawiedliwości społecznej jest pasjonującym zajęciem dla każdego, szczególnie dla młodych. Dlatego zaproszeni są wszyscy. Przyłączcie się do naszego zespołu, czy to na pełny etat z zamieszkaniem w głównej kwaterze w Rougemont, lub na pół etatu na swoim terenie. Wielu poświęca kilka lat życia, inni całe życie.
Pielgrzymi św. Michała są świeckim zgromadzeniem rzymsko-katolickim. Sami uczą innych podporządkowania się i lojalności w stosunku do nauczania wszystkich Papieży (Magisterium). Uczestniczą w codziennej Mszy Św. w parafialnym kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Rougemont (z wyjątkiem tych, którzy są w delegacji apostolskiej. Oni uczęszczają do miejscowych kościołów), a także okazjonalnie organizują i obchodzą różne uroczystości religijne na terenie swojej rezydencji takie, jak: Msze Św., Kongres Różańcowy, tzw. „Oblężenie Jerycha”, konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi wg św. Ludwika de Monfort, przyjmowanie nowych członków do Szkaplerza Karmelitańskiego i procesje różańcowe w ich parku Świętych Aniołów.
Przywilej przechowywania Najświętszego Sakramentu został udzielony Pielgrzymom św. Michała w 1971 r. przez lokalnego biskupa diecezji św. Jacka (s. Hyacinth) Alberta Sanschagrina. On też inaugurował pierwszą Mszę Św. w kaplicy Domu Niepokalanej w 1976 r. Tę tradycję kontynuowali kolejni biskupi do obecnego włącznie, czcigodnego biskupa Francois’a La Pierre’a.
Pielgrzymów św. Michała można rozpoznać poprzez „białe berety”, które ubierają do swojej pracy apostolskiej, a można ich spotkać niemalże w każdym zakątku świata, jak w krajach Afryki, Ameryki Południowej, na Filipinach, w Australii, Europie i oczywiście w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
W zakres ich działalności, oprócz wydawania regularnych numerów pisma, bezpłatnych wydruków i książek, wchodzi organizowanie i prowadzenie spotkań i konferencji, odwiedzanie rodzin, by wspólnie odmówić część Różańca św. (krucjata Różańcowa), zbieranie nowych prenumeratur, rozprowadzanie darmowych materiałów i to wszystko dla pogłębienia świadomości publicznej na temat niesprawiedliwości, oszustwa i zagrożeń obecnego systemu finansowego, a co najważniejsze sposobu jego uzdrowienia.
Jeżeli Pielgrzymi w swoich materiałach piszą dużo na tematy finansowe i ekonomiczne, to dlatego że Papieże o tym piszą, począwszy od Benedykta XV, który powiedział: „to w obszarze ekonomii zbawienie dusz jest zagrożone”, poprzez jego następców, aż do Jana Pawła II, który tak to komentuje (w Genewie w 1985 r.): „Reforma strukturalna systemu finansowego jest, bez wątpienia, jedną z inicjatyw, które wydają się najpilniejsze i najbardziej konieczne.”
Zapraszamy więc wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszego dzieła, do wzięcia udziału w walce o sprawiedliwość społeczną poprzez przystąpienie do naszego ruchu i zgromadzenia, przez rozpowszechnianie prenumeraty pisma Michael, bezpłatnych wydruków oraz informacji zdobytych na naszych spotkaniach czy konferencjach. Stań się apostołem sprawiedliwości społecznej już dziś!
Rougemont leży 50 km na wschód od Montrealu na trasie #112, pomiędzy Marieville i Saint-Césaire