French flag English spanish flag

Dziennik patriotów katolickich
dla reformy monetarnej Kredytu Społecznego

Kryzys ekonomiczny - aktualizacja

w dniu poniedziałek, 01 sierpień 2011.

W miarę jak światowa ekonomia coraz bardziej się chwieje, standard życia mieszkańców obniża się systematycznie do alarmującego poziomu. Historia pokazywała wiele razy, że jeśli rząd mówi, że nie może naprawić problemu ekonomii, wtedy jego rozwiązaniem jest wciągnięcie narodu w wojnę.

Czołowy ekonomista amerykański, Marc Faber, powtarzał, że: „Następnym krokiem, jaki podejmie rząd, żeby odwrócić uwagę społeczeństwa od złych warunków ekonomicznych, będzie rozpoczęcie gdzieś wojny". Kiedy na świecie narasta kryzys ekonomiczny, to znaczy, że idea „pobudzenia ekonomicznego" oznaczałaby kolejną wojnę światową.

W Stanach Zjednoczonych ponad 44 miliony ludzi używa obecnie bonów żywnościowych1 (dane z maja 2011 r.; jest to najwyższa liczba od czasu rozpoczęcia programu w 1939 r.), a w ciągu roku liczba ta przekroczy 60 milionów. Liczba ludzi, którzy złożyli podanie o Medicaid2 wzrosła do 17%, a tych, którzy starają się o zasiłek z opieki społecznej do 18%. Ostatnio utworzono 2000 miejsc pracy, o które starało się 75 tysięcy ludzi. Podawany stosunek ilości urodzin do zgonów jest nieprawdziwy, a faktyczne bezrobocie wzrosło do 22,4%. 10% podatników płacących najwyższe podatki będzie płaciło 75% wszystkich podatków dochodowych. W ciągu ostatnich 24 miesięcy Stany Zjednoczone znalazły się w inflacyjnej depresji.

Załamuje się także europejska ekonomia. Unia Europejska zatwierdziła stały fundusz ratunkowy (pakiety stymulacyjne) dla swoich państw członkowskich, upewniając się, że dług ich wszystkich wzrasta w zawrotnym tempie. Strajki stały się powszechne, a obywatele protestują przeciwko dofinansowaniom.

Na Bliskim Wschodzie mamy poważne problemy w Iraku, Iranie, Libii i Syrii. Nie trzeba być geniuszem, żeby uświadomić sobie, że wojna światowa może rozpocząć się od tego spowodowanego przez człowieka konfliktu, opartego na chciwości kilku ludzi, którzy kontrolują świat; wojna wywołana przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, żeby ukryć ich plan ekonomicznego i finansowego upadku świata.

Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy wiedzą, że kraje świata nigdy nie spłacą swoich długów. Dlatego rządy wkładają tak mało wysiłku, żeby naprawić swoje słabnące gospodarki. Ich prawdziwym celem jest kompletne zniszczenie systemu i wprowadzenie Nowego Porządku Świata poprzez wojnę światową.

To kończy naszą aktualizację informacji dotyczących wydarzeń związanych z kryzysem ekonomicznym i tym, dokąd on prowadzi. My, jako katolicy, mamy poważną odpowiedzialność w informowaniu ludzi na temat często trudnej rzeczywistości, jaka nas otacza. Nie uchylajmy się od naszego obowiązku i nie utrzymujmy relatywistycznych czy obojętnych postaw, ale posuwajmy się do przodu z konkretnymi rozwiązaniami, żeby naprawiać problemy, przed którymi stajemy, pozostając silnymi i wiedząc, że walczymy dla tryumfu Niepokalanej Maryi Dziewicy pod sztandarem św. Michała Archanioła.

opr. redakcyjne


 1.) Bony żywnościowe (food stamps) – federalny program pomocy dla osób i rodzin o niskich dochodach lub nie posiadających żadnych dochodów, mieszkających w USA. Osoby, którym przyznane są bony, muszą posiadać dochody bliskie poziomowi ubóstwa, żeby zakwalifikować się w tym programie (przyp. red.). 

 2.) Medicaid – program opieki zdrowia w USA dla osób i rodzin o niskich dochodach i zasobach. Osoby korzystające z programu muszą posiadać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych (przyp. red.).

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com